Široký sortiment obohatily postřikovače

Jindřichohradecká společnost Some, s. r. o., je známa především importem a celorepublikovým prodejem zemědělské, ale i lesnické a komunální techniky. Většinu dováženého sortimentu dodává také na území Slovenska. Teprve nedávno do nabídky firmy přibyly stroje Hardi. Jaké úspěchy při jejich prodeji dosahují, to nám sdělil generální ředitel společnosti Ing. Bohdan Soukup.

Rozšířením sortimentu společnosti Some o postřikovače Hardi se ještě více posílily regionální aktivity importéra techniky, neboť dovozem strojů Hardi se zabývá společnost Unimarco, a. s., Zlín. Spolupráce mezi oběma společnostmi byla zahájena v roce 2002.
Ač je Some dovozcem širokého sortimentu strojů, přesto firmě v programu chyběly velké postřikovače. Postřikovače a rosiče importované přímo společností Some jsou vhodné téměř výhradně do sadů a vinohradů. Právě to bylo důvodem navázání spolupráce a uspokojení potřeb zákazníků. Druhým neméně důležitým důvodem byla samotná značka Hardi, která je podle generálního ředitele známa svou kvalitou a dobrým postavením na trhu v celé Evropě.
Kladné hodnocení zaznělo také na způsob a rozsah prezentace strojů Hardi, které může Ing. Soukup, jako zástupce importéra mnoha jiných značek strojů, dobře zhodnotit.

Poučení ze začátků
K počátku spolupráce ředitel uvedl, že nebyla z obou stran nastartována optimálně. Prodejci firmy Some nevěnovali programu Hardi takovou péči, jakou by si zasloužil, stejně tak i obchodní politika importéra nepodporovala důsledně regionální prodejce. Díky tomu byla spolupráce částečně utlumena.
K opětovnému nastartování spolupráce došlo roku 2004, a to na základě nových konstruktivních jednání. Shoda byla dosažena v oblasti respektování přidělených prodejních území, z druhé strany byla deklarována stoprocentní angažovanost při prodeji, servisu a dalších souvisejících činností se zastoupením strojů značky Hardi. Dnes tedy společnost Some dodává produkty Hardi na území Budějovického kraje, části kraje Vysočina, dále pak do oblastí bývalých okresů Domažlice a Klatovy. Prostřednictvím dceřinné společnosti je to pak oblast severních Čech – okresů Děčín, Česká Lípa a Litoměřice. V současné době je tedy Some připraveno poskytovat v oblasti prodeje postřikovačů Hardi plné a profesionální služby.
Podle slov ředitele firmy se kýžené výsledky již začínají dostavovat, mimo jiné Some dodalo během posledního roku čtyři samojízdné postřikovače Hardi Alpha. „To považuji za dobrý začátek obnovené spolupráce,“ konstatoval Soukup.
Do budoucna hodlají Some a Unimarco spolupracovat také na území Slovenské republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *