Široký výběr pro zemědělství i komunál

Dvoudenní prodejní a výstavní dny uspořádala koncem dubna ve svém areálu v Týništi nad Orlicí společnost Agrico. Na 500 zájemců mohlo shlédnout 90 exponátů širokého sortimentu zemědělské i komunální techniky. Pro majitele traktorů navíc organizátoři přichystali možnost bezplatného změření výkonu jejich traktoru na vývodovém hřídeli.

Společnost Agrico byla založena v roce 1993 a původně se zaměřovala na prodej náhradních dílů zemědělské techniky. Velice rychle přibyl i prodej a servis nové zemědělské a posléze i zahradní a komunální techniky. A od počátku byla základní strategií firmy co nejširší nabídka strojů i náhradních dílů. Proto brzy přestaly vyhovovat nedostatečně velké pronajaté prostory a bylo nutné vybudovat vlastní prodejní a servisní centrum, které se od roku 1996 nachází v těsné blízkosti nádraží v Týništi nad Orlicí a další středisko firmy navíc působí v Červeném Kostelci. Momentálně je v nabídce na více než 2000 m2 skladovacích ploch přes 15 000 položek náhradních dílů a v loňském roce dosáhla firma při jejich prodeji padesátimilionového obratu. Přitom obrat prodeje nové techniky je ještě vyšší a není divu. Sortiment je opravdu široký, o čemž se mohli přesvědčit i návštěvníci prodejních dnů.
Pro každého něco
Mezi 70 exponáty zemědělské techniky nechyběly traktory Case a Zetor, které lze v nabídce považovat za rozhodující. Značka Case představila celou škálu modelů od těch méně výkonných, které se prezentovaly novou řadou JX Maxxima (59 až 94 koní), až po ty nejsilnější MX Magnum s výkonem 228 až 315 koní. Mezi traktory Zetor našli návštěvníci modely Proxima a Forterra, některé doplněné čelními nakladači. I těch má v nabídce firma Agrico hned několik (Mailleux, Trac – Lift).
V roce 2000 navázala firma spolupráci se společností Kverneland Czech, takže sortiment obohatily žací stroje Taarup a Vicon, secí stroje Accord (k vidění byla i loňská novinka – pneumatický secí stroj MSC), postřikovače Rau a když se řekne Kverneland, je jasné, že zastoupeny musejí být i pluhy i další nářadí pro přípravu půdy. Nad prostorným areálem se potom zdvíhalo rameno teleskopického manipulátoru Merlo P 35.7 KT, který také v sortimentu nechybí.
Tuzemské výrobce zastupovaly kromě zmíněného Zetoru sběrací senážní vozy z STS Strakonice, rozmetadla pelhřimovského Agrostroje, návěsy ZDT Veselí nebo fekální vůz z produkce společnosti AgroStar Velká Bíteš.
Důležitý dodavatel komunální i zahradní techniky
Dalším oddílem prodejních dnů byla prezentace komunální a zahradní techniky, ve které se představilo na 20 exponátů. V regionu východních Čech, kde firma Agrico operuje především na území okresů Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou, Náchod, ale její působnost zasahuje i na Pardubicko, Ústeckoorlicko, Trutnovsko a Semilsko, hraje firma při prodeji této techniky velice důležitou roli. Travní traktory Agric a Vivid, motorové stroje Honda, zahradní technika Vari, štěpkovače Peruzzo a Vandaelle i čisticí stroje z produkce společnosti Agrometall Nový Dvůr, to vše je mechanizace, která patří do nabídky společnosti Agrico a čeká na své nové uživatele, pro které společnost zajišťuje i různé formy splátkových prodejů či tří až čtyřletý leasing bez navýšení.
Výkony se potvrdily
Nejvíce fanoušků, ostatně jako na skoro každé zemědělské výstavě, se i v Týništi točilo kolem traktorů. Pro ty pořadatelé přichystali malé zpestření. Kdo chtěl, mohl si změřit na motorové brzdě točivý moment a potažmo i výkon svého traktoru na vývodovém hřídeli. A malými testy zde v průběhu dne prošly i nové vystavené traktory Case a Zetor. Bylo potěšitelné, že testy potvrzovaly hodnoty uváděné výrobci traktorů.
Třetí hojně navštívené prodejní a výstavní dny se tedy vydařily. Na letošní podzim připravuje společnost Agrico další akci, tentokrát obohacenou praktickými ukázkami práce komunální techniky na nedalekém pozemku.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *