Širší paleta středových shrnovačů

Na výstavě ZLF v Mnichově prezentovala firma Krone tři nové shrnovače. Svou nabídku středových shrnovačů doplňuje o typy Swadro TC 640, Swadro TC 930 a Swadro TC 1000. Jako první model v řadě dvourotorových shrnovačů nabízí firma Krone stroj Swadro TC 640 s pracovním záběrem od 5,7 do 6,4 m a šířkou řádku od 1 do 1,7 metru. Pro větší plošné výkony se hodí Swadro TC 930 se záběrem od 8,1 do 9,3 m a Swadro TC 1000 v záběru od 8,9 do 10 metrů.

Tři nové středové shrnovače charakterizuje robustní konstrukce a kardanové zavěšení rotorů s rameny osazenými Lift-prsty se zahnutým hrotem. Díky zahnutí prstů do záběru je píce při shrnování do řádků nadzvedávána (tzv. Lift-efekt firmy Krone). Její znečištění je tak redukováno na minimum a kvalita píce je výrazně lepší.
Krone sází i u nových středových shrnovačů na tisíckrát osvědčenou technologii. Převodovky rotorů s celoživotní náplní maziva a robustní, bezúdržbovou vodicí dráhou Duramax-Krone, na niž poskytuje tříletou záruku. Uvedené prvky jsou součástí stavebnicového systému Krone, montují se do všech shrnovačů, od jednorotorového až po obrovský shrnovač pokosů Swadro 2000. Prstová ramena jsou uložena v samomazných kuličkových ložiscích a jsou tedy bezúdržbová. Také u nových shrnovačů nabízí Krone takzvaný „Jet-efekt“. Polohou těžiště rotorů (kardanovým zavěšením rotorů) je zaručeno, že se prsty nedotknou země ani při zvedání či při spouštění. Rotor se totiž vždy zvedá nejprve vpředu, resp. při spouštění klesá nejprve vzadu.
Další předností je přepravní podvozek s řízeným rámem nápravy pomocí řídicí tyče (volitelná otočná náprava pro Swadro TC 640). Konstrukce přepravního podvozku nových středových shrnovačů je zaměřena na maximální stabilitu a minimální údržbu. Zvláštností strojů Swadro TC 930 a Swadro TC 1000 je vpředu snížený hlavní rám s Y-převodovkou. Modely TC 640 a TC 930 dosahují přepravní výšky menší než 4 m bez nutnosti sklopení prstových ramen.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *