Skladovat obiloviny se vyplatí

Pro představení nové firmy je výstava Země živitelka v Českých Budějovicích nepochybně tou pravou příležitostí. Myslí si to také Ing. Zdeněk Rádl, jednatel společnosti CanAgro cz, s. r. o., Přeštice. „Přestože tady vystavujeme poprvé, už první den konání výstavy jsme poskytli našim potenciálním zákazníkům spoustu informací,“ zdůraznil.

Upozornil, že CanAgro cz, s. r. o., je jediná firma v České republice, která vyrábí šnekové dopravníky pro plnění secích strojů a rozmetadel minerálních hnojiv v nerezovém provedení. Sortiment společnosti dále zahrnuje různá zařízení pro skladování obilovin, to znamená provětrávání, dopravu, zpracování a čištění.
„Všechny naše výrobky, především velké dopravníky, by se tady na naši výstavní plochu nevešly, a tak jsme se museli omezit pouze na hlavní a menší segmenty,“ řekl Ing. Rádl s tím, že v Budějovicích počítají spíše se zájmem menších zemědělských podniků. „Větší pozornost hodláme věnovat mezinárodnímu veletrhu zemědělské techniky Techagro v Brně,“ dodal.
V současné době, a zvláště letos, kdy jsou značné rozdíly ve výnosu obilnin mezi jednotlivými oblastmi a budou nutné přesuny, je zřejmé, že nelze sklidit zrno, vysypat je na hromadu a více si jej nevšímat. Neprodávat obilí přímo od kombajnu, ale mít možnost je uskladnit a později se rozhodnout, komu je prodat a za kolik, by se mělo stát samozřejmostí pro každého hospodáře. Také nově se rozvíjející programy výroby biolihu se určitě stanou pro pěstitele obilnin významnou příležitostí. Vstupní suroviny totiž bude potřeba velké množství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *