Sklízecí mlátička se zcela novou konstrukcí

Koncern AGCO přichází s úplně novou modelovou řadou sklízecích mlátiček vyšší výkonové třídy. Na základě stálého zvyšování výkonnosti strojů v této kategorii se jejich celková šířka pro transport po silnici stává stále více limitujícím faktorem. A to zvláště v případě, že jsou mlátičky osazeny podvozky s obzvláště šetrným působením na půdu.

Úplně nově vyvinutá sklízecí mlátička IDEAL firmy Fendt je strojem, který i při využití technologie pojezdu šetrné k půdě nepřekračuje celkovou šířku do 3,3 m. Je toho dosaženo díky šířce mláticího kanálu na úrovni 1,4 m.

Mlátička je poháněna motorem, jehož výkon činí až 480 kW. Uvnitř je stroj osazen dvojicí axiálních rotorů, jejichž délka 485 cm představuje dostatečnou kapacitu pro intenzivní výmlat a zbytkovou separaci zrna. Modely Fendt IDEAL nižší výkonové třídy jsou vybaveny jen jedním axiálním rotorem.

Dalším unikátním znakem nové sklízecí mlátičky IDEAL koncernu AGCO je plně automatické připojování žacího ústrojí. A to včetně rozeznávání, díky kterému si sklízecí mlátička znovu načte poslední použité nastavení. Aby byla zaručena shodná intenzita činnosti i na svazích, dokáže příčný sklon až do patnácti stupňů kompenzovat nově vyvinuté segmentové provedení přípravné a spádové desky. Mlátičky IDEAL jsou zároveň přímo naplněny senzory; senzory na koši pod mláticím bubnem a separačním bubnem, stejně jako v čisticím ústrojí, sbírají data pro automatické nastavení mlátičky.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *