26.07.2022 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklizeň zrna ve velkém

V letošních žních bylo možné při sklizni ozimé pšenice nebo i řepky na polích společnosti Ekoprogres Třebovle vidět sklízecí mlátičku S685i, jak ji obsluhuje traktor John Deere 8335R s překládacím návěsem Hawe ULW 3000. Se zcela naplněným překládacím vozem dosahovala hmotnost celé soupravy 55 tun, ale motor traktoru si s ní jen hrál.

Otáčky motoru řídil automatický systém – při rozjezdu zvýšené, za jízdy s téměř třiceti tunami zrna mírně snížené a za jízdy s prázdným návěsem pak výrazně snížené. Plynulá převodovka Autopowr dovoluje také rychle akcelerovat. Výhodou traktoru bylo také to, že má v zádi zástrčku pro okruh Load Sensing, jenž je k ovládání překládacího návěsu nezbytný. Z velké kabiny se čtyřmi sloupky má řidič do okolí traktoru dobrý výhled.

Sklizeň pšenice na rozlehlém, více než třiceti hektarovém poli v nadmořské výšce 400 metrů nad mořem byla zorganizována skutečně ve velkém. V jednoznačné převaze na počet sklizňových strojů byli poskytovatelé služeb s dalšími třemi mlátičkami značek Case IH a Claas. Sklizené zrno bylo třeba odvážet do místa uložení 15 km daleko. Spolu s pěkným výnosem rané odrůdy ozimé pšenice (více než 10 tun z hektaru) to bylo důvodem pro přítomnost velkého počtu odvozních souprav traktorů různých značek s návěsy a jednoho čtyřnápravového nákladního automobilu, vybaveného velkoobjemovým kontejnerem.

Dvě mlátičky poskytovatelů služeb obsluhovaly traktory s návěsy, traktor John Deere 8335R s návěsem Hawe ULW 3000 pak kromě mlátičky shodné značky ještě jednu z mlátiček podniku služeb. Překládání zrna z návěsu Hawe pak probíhalo do dalších návěsů s traktory na souvrati, které tam kvůli tomu čekaly.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down