19.11.2021 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklizňové adaptéry s hladkým kopírováním terénu

Společnost AGRI-TECH, s.r.o. se na Dnu Zemědělce 2021 v Kameni prezentovala technikou od firmy Geringhoff.

Na žacím adaptéru Geringhoff TruFlex Razor jsou na první pohled patrné zúžené boční díly. Je to možné díky tomu, že tam nemusí být komplikované pohonné systémy, ale jen krycí plechy. Pro udržování konstantní výšky sečení slouží výškové vedení pomocí hmatačů s elektrickými snímači a nechybí ani příprava pro elektricky řízené kopírování výšky strniště při sklizni obilovin a sóji.

Boční křídla adaptéru Geringhoff TruFlex Razor se mohou při kopírování terénu vykyvovat v úhlu +- pěti stupňů. Kombajnér má řadu možností nastavení práce adaptéru: na ovládacím terminálu může měnit nastavení pracovního úhlu či rychlosti bočních pásů v rozsahu od nuly do tří metrů za sekundu. Boční pásy se šířkou 1050 mm dopravují posečený materiál od okrajů adaptéru ke středu, kde si jej přebírá středový pás široký 2200 mm.

Ale Geringhoff má v oblasti pásových žacích lišt ještě jedno eso v rukávu, které je zcela unikátní. Skrývají jej adaptéry pod označením TruFlex Air a TruFlex Razor Air. Za žací kosou se (po celé šířce) nachází navíc instalovaný výstup proudu vzduchu, který případná vypadaná zrna z rostlin směřuje na pásové dopravníky. Takto se účinně snižuje úroveň ztrát zrna na adaptéru.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down