25.02.2022 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skupina SkyLimit Industry investovala do unikátní laserové technologie

Společnost Ventos Energy Solutions, která je součástí průmyslové skupiny SkyLimit Industry, rozšířila výrobu o plně automatizované laserové pracoviště. Nová technologie umožní firmě výrazně navýšit rychlost výroby a zavést sériovou výrobu spalinových výměníků tepla z vlastního technologického vývoje. Ventos Energy Solutions se původně zabývala projekční a inženýrskou činností, později začala projekty v oblasti vzduchotechniky a klimatizace i sama realizovat. Postupně se pustila i do oboru vytápění a zpětného získávání tepla a pro zemědělství vyrábí například sušičky.

Laserové pracoviště Trumpf TruLaser 3030 fiber (L81) FMC s přídavným zařízením pro prostorové 3D pálení je svou konfigurací ojedinělé nejen v České republice, ale i v rámci celé Evropské unie. Do výroby je uváděno od počátku roku 2021. Skupina SkyLimit Industry pořídila novou technologii za desítky milionů korun, přičemž polovinu investice tvořily vlastní finanční zdroje akcionářů společnosti Ventos. Návratnost investice byla také podpořena 25% dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj (OPIK).

„K inovaci laserové technologie dochází ve společnosti Ventos po 18 letech. Od nového pracoviště si slibujeme především výrazné navýšení efektivity a kapacity výroby. V rámci skupiny SkyLimit Industry tak vytváříme jedinečné laserové centrum, které budou využívat i další firmy z našeho portfolia,“ uvedl Michal Bakajsa, předseda představenstva společnosti Ventos Energy Solutions a spolumajitel skupiny SkyLimit Industry.

Ventos díky nové technologii spustí dlouhodobě plánovanou sériovou výrobu spalinového výměníku tepla typu VD, který je produktem vlastního technologického výzkumu a vývoje společnosti. Nepřetržitý automatizovaný provoz pracoviště navíc umožní všem firmám skupiny SkyLimit Industry realizovat další obchodní příležitosti v oblasti pálení různých druhů materiálů.

„Kromě pálení běžných materiálů (konstrukční ocel, nerez a hliník) se nám s novou technologií otevírá možnost zpracování dalších materiálů jako měď a mosaz, což je nespornou konkurenční výhodou. V kombinaci s dalšími zpracovatelskými možnostmi a konečnou povrchovou úpravou tak nabízíme zákazníkům jedinečnou výrobní kapacitu. Věříme, že se staneme vyhledávaným dodavatelem konečných kovových výrobků i komponentů.“ doplňuje Petr Buben, výrobní ředitel ve Ventosu.

Nový laser kromě vylepšeného plošného zpracování umožňuje i pálení kruhových a čtyřhranných trubek a profilů. Na stisknutí jednoho jediného tlačítka si stroj poradí se všemi materiály a tloušťkami plechu. Inovace technologie také zvýší rychlost výroby až o 70 % a sníží spotřebu dusíku až o 60 %. Dojde tak k výraznému snížení provozních nákladů společnosti. Nezanedbatelnou výhodou bude také minimalizace technologických přestávek a zavedení systému čárových a QR kódů do výroby.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down