Slučováním operací k úspoře nákladů

Společnost BEDNAR se při příležitosti velkého polního dne v Rostěnicích zaměřila na bližší prezentace svého systému hnojení současně se zpracováním půdy. Svou technologii má zvolenou tak, aby hnojení bylo možné provádět jak při podmítkách, tak i při zpracování půdy do různých hloubek.

Kypřiče FENIX FO mají možnost nastavení pracovní hloubky až do 35 cm a jsou tak využitelné od mělké podmítky až po hluboké kypření. Pro plynulý provoz v kamenitých půdách jsou radlice vybaveny nonstop jištěním. Radlice jsou v jednotlivých řadách rozmístěny tak, aby byl zaručen intenzivní efekt na promísení půdy s organickou hmotou. Přitom jsou tyto univerzální kypřiče dobře manévrovatelné díky integraci pojezdové nápravy. Je-li zapotřebí zpracovat pozemek s hrubou strukturou půdy na povrchu, lze FENIX FO nasadit i bez zadních opěrných válců.

Cílenou a přesnou aplikaci hnojiva lze provádět i spolu s přípravou půdy před setím. Dovoluje to spojení zásobníkového systému FERTI-BOX a předseťového kompaktoru. Na polním dnu se představila souprava, tvořená traktorem John Deere 7270R s převodovkou e23, který měl s ohledem na svůj jmenovitý výkon 270 k agregován kompaktor SWIFTER SO 8000 F o záběru osmi metrů.

Zároveň byl i vhodně využitý přední tříbodový závěs traktoru pro integraci čelně neseného zásobníku FERTI-BOX FB 2000 F, od kterého bylo vedeno hnojivo ke kompaktoru.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 8/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *