Směrem ke snížení spotřeby herbicidů

Při likvidaci plevelných rostlin v řádkových kulturách je možné uspořit značné objemy herbicidních přípravků tím, že se meziřádkové prostory kultivují mechanicky a současně se herbicid aplikuje jen v řádcích. Z toho důvodu si firma LEMKEN nyní rozšiřuje program techniky Steketee o čelně nesený zásobník SprayHub.

Propojení zásobníku s vzadu nesenou plečkou Steketee se uskutečňuje prostřednictvím aplikačního kitu SprayKit. Protože se účinná látka aplikuje jen do řádků, dochází k úsporám 40 až 60 procent postřikové jíchy. Zároveň tento postup je zajímavý i tím, že snižuje pracnost, protože plečkování a ochrana rostlin probíhají současně při jednom přejezdu.

Zásobník SprayHub spojuje všechny nezbytné funkce, jako řízení průtoku kapaliny v závislosti na rychlosti jízdy. Zásobník je vybaven vlastní regulací, mícháním i čištěním. Je intuitivně ovládán systémem ISOBUS prostřednictvím software „MegaSpray“. SprayHub disponuje objemy 1100 nebo 1500 litrů a je vybaven nádržkou na čistou vodu, nádržkou na vodu pro omytí rukou a sítem v plnicím otvoru. Speciální tryska usnadňuje přimíchávání pevných látek. Nechybí ani CTS přípojka, umožňující externí plnění.

Aplikační kit SprayKit lze kromě plečky využívat i pro další typy strojů. Disponuje systémem mechanického vypínání sekcí. V dalším kroku plánuje firma LEMKEN ještě vypínání jednotlivých řádků. Možné je automatické vypínání sekcí podle GPS.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down