05.01.2016 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Směrem ke zvyšování záběrů i flexibility využití strojů

Na veletrhu Agritechnica nechyběla ani firma Amazone. Svůj stánek měla nově v hale č. 9. Na velké ploše představila kompletní průřez svým výrobním sortimentem, který je obohacený o četné novinky – dohromady 30 nových strojů a technologií. Všechny byly vyvinuté s cílem perfekcionalizovat koncept pěstování 3C, založený na využívání vzájemně optimálně sladěných strojů od zpracování půdy až po výsev a péči o porosty.

Velkou novinkou jsou talířové brány Catros+ 12003-2TS – čerstvý přírůstek do rodiny talířových kypřičů s pracovním záběrem 12 m. Kromě šířky podporuje vysokou výkonnost u tohoto stroje ještě možnost otáčení se na souvratích na opěrném válci, díky čemuž jsou obracecí manévry plynulé a rychlé.

Catros+ 12003-2TS je vybaven prokrajovanými talíři o průměru 510 mm, s nimiž může pracovat v hloubkách od 5 až do 15 cm. Talíře jsou uloženy v bezúdržbových ložiscích se speciálním těsněním a s olejovou náplní, což je osvědčené řešení u strojů Catros, zajišťující vysokou provozní spolehlivost.

Inovace proběhly i v oblasti radličkových kypřičů. Na veletrhu Agritechnica firma Amazone prezentovala třetí generaci pod označením Cenius 03 Super. Nové kypřiče se vyznačují nově konstruovaným integrovaným jištěním proti přetížení (proto označení Super). Představují vhodné univerzální stroje pro mělké zpracování půdy po sklizni i pro hlubší kypření, spojené s intenzivním promísením půdy s organickou hmotou.

Firma Amazone je také tradičním výrobcem secích strojů, jejichž program stále inovuje. Na Agritechnice vystavovala zcela poprvé novou řadu nástavbových pneumatických secích strojů AD-P Super.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 2/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down