27.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smykem řízený nakladač s teleskopickým výložníkem

Na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 představil výrobce JCB mimo jiné také smykem řízený nakladač JCB Teleskid 3TS-8W Stage V s teleskopickým výložníkem a s novým interiérem kabiny. Novinky se týkají také systému pohonu. Uvedená zlepšení a nové funkce jsou zavedeny taktéž u kompaktních nakladačů JCB s výložníkem bez teleskopického výsuvu, aby byla zlepšena produktivita práce, komfort obsluhy a snížena spotřeba paliva.

Smykem řízený nakladač JCB Teleskid 3TS-8W disponuje unikátně konstruovaným ramenem, které dovoluje rychlý a bezpečný vstup do kabiny dveřmi na levé straně. Doplňkovou, ale významnou vlastností nakladače Teleskid je, jak i jeho název napovídá, jeho teleskopické rameno. Teleskopický výsuv tak poskytuje větší nakládací výšku a větší dosah, čímž se rozšiřují možnosti nasazení nakladače. Kolový model nakladače 3TS-8W zdvihne maximálně 1450 kilogramů do výšky více než čtyř metrů. Stroj je standardně vybaven tlumením výkyvů ramene systémem Smooth Ride Systém firmy JCB.

S novým motorem

K pohonu nakladače slouží nový motor JCB DieselMAX 430 s výkonem 55 kW (74 k) a zvýšeným točivým momentem. Tento motor se zdvihovým objemem 3,0 l tak nachází vůbec poprvé využití v zemědělském stroji. Motor sice disponuje systémem externí recirkulace výfukových plynů EGR, zato se ale obejde bez filtru pevných částic DPF a bez nutnosti doplňování neutralizační kapaliny AdBlue. Výkon je shodný s předchůdcem, motorem DieselMax o objemu 4,4 litru, nový motor je ale o 24 % menší a o 30 % lehčí. Poskytuje také vyšší točivý moment v nízkých otáčkách. To je typicky při manipulaci velkou výhodou. Nakladač JCB Teleskid se výborně hodí do zemědělských provozů tam, kde je jen málo volného prostoru.

Lepší výhled i ergonomie

Konstruktéři JCB přepracovali kabinu, v níž je nyní nejnápadnější změnou vertikální ovládací jednotka Soft-Touch. Jednotka se nachází na pravém A sloupku. Na levé straně je umístěna audio jednotka s rádiem a s propojením Bluetooth na mobilní zařízení. Nové uspořádání zvětšuje prosklenou plochu kabiny a zlepšuje i výhled dopředu. Dosavadní seskupení tlačítek a analogových ovladačů v lištách v pravém horním rohu kabiny je již minulostí. Také B sloupek dveří je přepracovaný a poskytuje tak lepší výhled směrem dozadu vlevo.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down