18.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Snížení nákladů a času díky virtuální realitě

25tunový kombajn postupující pšeničným polem je působivou  podívanou. Tento pohled je  vyvrcholením rozsáhlého procesu výzkumu a vývoje, který spojuje konstrukční a  inženýrské  dovednosti s přísným testováním.  Nyní, díky neustále se vyvíjejícímu technologickému  prostředí, se postupy v oblasti výzkumu a  vývoje hodně mění.

CNH Industrial využívá virtuální technologie jako součást inovativního přístupu k vývoji techniky. Tak jsou poskytována rychlá a škálovatelná řešení, která zvyšují produktivitu zákazníků a zároveň dále posouvají jejich zkušenosti. Získá se také bezpečnější a udržitelnější postup k hodnocení produktů pomocí  počítačem simulovaných prostředí, virtuálních kabin a modelovacích technik.

Tradiční testování vyžaduje, aby zemědělské vybavení bylo hodnoceno v široké škále prostředí a plodin. Gennaro Monacelli,  globální ředitel analýzy a simulace návrhu společnosti CNH Industrial, vysvětluje tento proces podrobněji: "Pokud potřebujeme otestovat traktor nebo kombajn v terénu, musíme poslat prototyp do vzdálené země a synchronizovat dobu vývoje s obdobím sklizně, abychom otestovali  různé možnosti nasazení našich zemědělských strojů.

Jakékoli zpoždění ve vývoji produktu znamená, že prototyp nemusí být připraven, takže chybí celá sezóna testování a má za následek téměř roční zpoždění. Toto riziko můžeme zmírnit pomocí virtuální simulace, simulace interakce pneumatiky s půdou a předvídání mnoha testů digitálně."

Spuštěním virtuálního  testu  jsou hodnocení prakticky okamžitá, ale  je také  možné se dozvědět  více o provozu stroje, než během standardního fyzického testování.

"Když sklízíme plodiny, jako je cukrová třtina v reálné praxi," říká Monacelli, "nejsme schopni vidět, co se děje uvnitř stroje. Ale prostřednictvím virtuálního testování, jako je počítačová dynamika tekutin a modelování plodin, můžeme přesně toho docílit."

Pomocí těchto simulací je možné analyzovat dynamiku všech systémů uvnitř  stroje.  Schopnost společnosti  sledovat přesný tok plodin v každém bodě uvnitř virtuálního stroje zpřesňuje testování  a umožňuje další vylepšení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down