30.11.2016 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Snížit náklady a zvýšit spolehlivost

V obchodním středisku akciové společnosti TOKO AGRI v Rudicích u Uherského Brodu se začátkem listopadu konala konference zaměřená na traktory, půdozpracující, secí stroje a další techniku. Návštěvníci si prohlédli v areálu střediska, ale i v praxi na poli stroje značek Kirovec, Claydon, Promargo, Quivogne, Palmse, Trailer a nově také Gomselmash.

V první části konference vystoupili zástupci zahraničních firem, aby obecenstvu představili techniku, kterou jejich firma nabízí. Prvním byl Jeff Claydon, farmář a tvůrce páskového secího systému Claydon. "Ceny zemědělských komodit v poslední době velmi kolísají, proto je z hlediska vynaložených nákladů velmi důležité pěstovat plodiny efektivně,“ řekl Jeff Claydon, který v roce 1980 vyvinul zařízení Yield-o-Meter. V souvislosti s omezováním používání chemických látek uvedla jeho firma na trh hvězdicové brány Claydon TerraStar. Jde o jednoduchý nízkonákladový stroj pro zpracování strniště, který snadno odstraňuje plevel. Přiblížil také, že při setí secími stroji Claydon je půda obdělávána jen v zónách setí a zakořenění, tak se zachová přirozená struktura půdy mezi řádky.

V rámci akce vystoupil i Georgii Partenava z Petěrburského traktorového závodu, a. s., který představil ruskou značku Kirovec, která je známá více než 50 let. Kolové traktory Kirovec jsou určeny pro základní a předseťové zpracování půdy, efektivně pracují s ostatním nářadím širokých záběrů.

Ke slovu se dostali i zástupci české zemědělské praxe, kteří měli možnost stroje již vyzkoušet, a podělili se s přítomnými o své zkušenosti.*

Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec a časopisu Mechanizace zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down