26.05.2017 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěžit budou špičkové stroje

Už je to tu zase. Každoroční soutěž o titul Traktor roku 2018 se rozběhla na plné obrátky a jako vždy začala v Itálii. Nedaleko Lago di Garda se porota novinářů setkala se zástupci výrobců nominovaných traktorů a během dvou dnů se od nich dozvěděla, proč právě jejich kandidát by měl být Traktorem roku. Celá akce se konala pod patronátem hlavního sponzora společnosti Trelleborg.

Do soutěže bylo letos přihlášeno dvacet tři traktorů. Ve všech případech jde o špičkové stroje nabité nejmodernějšími technologiemi, a tak bude těžké rozhodnout, který ze strojů si odnese vavřínový věnec neboli titul Traktor roku 2018.

Letošní soutěž je opravdu nabitá novinkami a zúčastnili se jí všechny velké firmy mezinárodního traktorového trhu. Mezi nominovanými stroji byly i značky, které se v posledních dvou letech nezúčastnily. Po odmlce jsme tak opět přivítali značku John Deere, která nominovala hned dva modely nebo traktory Valtra rovněž s dvěma kandidáty. Loňskou soutěž vynechaly traktory Claas, které letos zastupují dva soutěžící a po roční pauze byl do soutěže přihlášen i speciál společnosti Aebi. Soutěž Traktor roku 2018 ale mohla přivítat i úplně nové soutěžící. Do kategorie Best of Specialized byly přihlášeny dva japonské traktory: model Kubota M 5101N a Yanmar YT359.
Příjemné bylo zjištění, že mezi účastníky je i traktor Zetor. Model Major HS 80 byl přihlášen do kategorie Best Utility a my mu budeme držet palce, aby byl alespoň stejně úspěšný jako loňský účastník Zetor Forterra, který se dostal do finále.
Kandidáty do soutěže poslaly i značky tradičně se účastnící klání o Titul traktor roku, jako je Fendt, Case IH, Steyer, New Holland, McCormick, Antonio Carraro, Carraro Tractors nebo Massey Ferguson, který nominoval dokonce do každé kategorie jeden model. Nejpočetnější kategorií je letos kategorie traktorů pro speciální využití, kde se představilo devět modelů. Soutěžícími jsou traktor Case IH  Quantum 110V,  Claas Nexos 240 VE, speciál do hor Aebi TT281, Fendt 211 Vario V, nováček Yanmar YT359  a rovněž nováček Kubota M 5101N, dále Antonio Carraro SRX 10900R a od výrobce Carraro Tractors model VLB Cab. Jestli se nemůžete dopočítat, tak vězte, že v kategorii soutěží ještě kandidát značky Massey Ferguson, který je ale natolik tajný, že momentálně nemůžeme zveřejnit ani jeho označení. Kategorie Traktor roku Open Field má letos sedm nominovaných a opět je tu jedna supertajná novinka tentokrát od společnosti Fendt. Soutěžícími je například nový traktor Quadtrac, Massey Ferguson 8740, Valtra T 254 Versu, John Deere 6250 R, Claas Arion 660 Cmatic a New Holland T6.175 Dynamic Command.
Kandidátů o titul traktor roku Best Utility bylo rovněž sedm. Byl mezi nimi Zetor Major HD 80, Valtra A 114, John Deere 5125R, Mc Cormick X6 VT-Drive, New Holland T4S.75 a opět jedna zatím bezejmenná novinka od společnosti Massey Ferguson.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down