Specialista na setí kukuřice

Koupit léty osvědčený stroj notabene, který výborně pracuje v sousedství ve stejných podmínkách jako má kupující je tak trochu hra na jistotu. Pořídit, ale stroj, který v České republice ještě nejezdí, sebou nese jistou dávku adrenalinu. O to větší uspokojí, ale nastává ve chvíli, kdy se tento stroj osvědčí, a všichni sousedé po něm začnou také toužit.

Právě takovéhle nákupy ve společnosti Agro Stošíkovice umí. Po jejich pozemcích jezdil první secí stroj Rapid v osmimetrové verzi a od loňského roku také secí stroj Tempo v osmiřádkovém provedení.

Na Väderstad nedají dopustit

Ve společnosti Agro Stošíkovice objevili stroje značky Väderstad již před více než deseti lety a v současnosti je proces zpracování půdy a setí přenechán právě těmto švédským strojům.
V roce 2001 se poohlíželi po secím stroji. Na výstavě v Hannoveru objevili secí stroj Rapid a protože značka Väderstad má pověst spolehlivých robustních strojů s dlouhou životností rozhodlo se vedení společnosti pro koupi Rapidu.
Domněnka se v praxi brzy potvrdila, když první výměna opotřebitelných dílů se odehrála až téměř po 9000 zasetých hektarech. O životnosti svědčí i to, že ještě donedávna brázdil stroj pole společnosti Agro Stošíkovice a byl vyměněn až po 23000 ha za novější secí stroj, jak jinak opět Rapid. Secí stroj Rapid seje prakticky všechny pozemky až na kukuřici. Tu má na starosti poslední dva roky specialista na setí kukuřice: přesný secí stroj Tempo, jenž je agregován s traktorem Claas Axion 840 CMATIC.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *