16.01.2024 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Specialista na zpracování půdy

Německá společnost Köckerling se specializuje na výrobu zemědělské techniky pro zpracování půdy. Její úzké portfolio výrobků tvoří radličkové a talířové kypřiče, secí stroje a technika k ošetření trvalých travních porostů. Pro uvedené stroje jsou příznačné velká výkonnost, jednoduchost, spolehlivost, enormní robustnost a dlouhá životnost. Důležitá je i komfortní obsluha.

Mnohaleté zkušenosti se zpracováním půdy, řemeslná tradice a odvaha použít nová netradiční řešení mají zásadní vliv na vysokou kvalitu závěsné techniky Köckerling, kterou vyhledává čím dál více českých zemědělců.

Tři základní cíle

Konstruktéři společnosti Köckerling sledují tři základní cíle: úsporu pohonných hmot, úporu času, která souvisí s produktivitou práce, a optimalizaci pracovních kroků. První cíl naplňuje použití speciálních profilů, jež zaručují menší hmotnost strojů a tím i výrazně nižší spotřebu pohonných hmot. Ke splnění druhého cíle přispívají větší záběry techniky, která tak dosahuje větších plošných výkonů. Je pro ni příznačná i vyšší pracovní rychlost, takže stoupá produktivita práce. Posledním cílem je optimalizace pracovních kroků. Pracuje se na více úkolech a jedním z nich je variabilní zpracování půdy podle určité mapy s ohledem na výnosy, bonitu půdy či vlhkost. Povinnou výbavou takového stroje je hydraulická změna pracovní hloubky, GPS navigace a senzor, který snímá vlastní pozici stroje. Tyto tři základní cíle pak doplňují ještě další dva faktory, které ovlivňují celkovou spokojenost uživatelů. Jde o rychlou dodávku náhradních dílů a spolehlivý servis včetně celkové péče o zákazníka.

Velmi dobrá investice

Tmavomodrá technika Köckerling zaručuje vysokou kvalitu práce a komfortní ovládání či nastavování z kabiny traktoru podle konkrétních půdních podmínek.

Köckerling se specializuje na zpracování půdy bez pluhu, produkuje velice dobré stroje na kypření, promíchání a provzdušnění půdy. Modré kypřiče ornici nadzvednou, prokypří, promíchají, provzdušní a nakonec ji urovnají. Tyto stroje mají vysoký rám, aby mohly pracovat i ve větší hloubce a neucpávaly se posklizňovými zbytky. Dokonalé promíchání zaručuje úhel pronikání radličky nebo talíře do půdy a případně spirálový plech – deflektor na slupici. K urovnání a eventuálně zpětnému utužení pak slouží nivelátory, utužovací STS válce a zavlačovače. Naši zemědělci se už přesvědčili, že technika Köckerling je velmi dobrou investicí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down