Specialisté na sklizňovou techniku

Firma Agroservis Sedláček (AGS) má významné postavení na trhu s použitou sklizňovou technikou Claas a prodává i traktory téže značky. Ač se jedná o menší rodinnou firmu, ročně prodá 50 až 60 zánovních strojů, jejichž původ je především v sousedním Německu, a stejné množství jich od domácích uživatelů vykoupí. Tyto vykoupené stroje pak putují většinou směrem na východní trhy.

Každý zánovní stroj má známou historii a ještě v Německu provedenou předprodejní prohlídku. Z ní pak vychází aktuální cena. Po dovozu do ČR neputuje stroj přímo ke svým zákazníkům, ale nejprve u firmy AGS projde důkladnou repasí.

Vlastní cestou

U firmy Agroservis Sedláček jdou vlastní cestou a vpravdě odlišnou od toho, co nabízí konkurence. V současné době jsou servisy stále více skoupé na informace, které by poskytly svým zákazníkům, a jejich cílem je to, aby si uživatelé své stroje neopravovali, ale jezdili se závadami k nim. U firmy AGS je tomu přesně naopak. Ojetý stroj je dovezen na servisní středisko a než se započne s repasí opotřebených dílů, přijede budoucí obsluha sklízecí mlátičky či řezačky a týden se oprav účastní. Po výměně vadných dílů či těch, které jsou se  svojí životností na konci, přichází ke slovu zaškolení obsluhy při němž běží mláticí ústrojí a ostatní mechanismy sice naprázdno, ale několik hodin je v činnosti, čímž se zároveň ověří, zda nebylo při opravě něco provedeno chybně. Na závěr již následuje jen přelakování odřených částí a vizuální efekt je takový, že při prvním pohledu je repasovaný stroj k nerozeznání od stroje nového.

Pro budoucího uživatele má postup firmy Agroservis Sedláček několik výhod. Jednak má možnost vidět celý stroj v rozebraném stavu a tudíž ví, že neskrývá utajenou závadu, jednak se naučí základní servisní úkony, k nimž by se jinak se své pozice uživatele jen obtížně dostal. V praxi pak zná lépe činnost svého stroje, jeho slabá místa a řadu věcí si dokáže opravit sám. A když ne,  lze provést i opravu po telefonu za asistence servisního technika. Pokud nepomůže ani to a výjezd servisu je nezbytný, může obsluha před příjezdem technika demontovat potřebné části stroje a urychlit tak následnou práci servisu. A ve žních, kdy se bojuje o každou hodinu, to není zanedbatelné.

Sklizňové adaptéry

Vyjma prodeje použité techniky Claas nabízí AGS také nové stroje. Jedná se o techniku Lemken a Rauch, u níž působí na pozici regionálního dovozce, a dále sklizňové adaptéry Sunmaster, určené pro sklizeň slunečnice. Novinkou je prodej adaptérů Dominoni. Ty jsou ve specifikaci pro sklizeň kukuřice vyráběny ve sklopném i pevném provedení a ve dvou řadách Rock a Kaiman. V obou případech jsou nabízeny ve variantách se záběrem 4 až 12 řádků.

Adaptéry pro sklizeň kukuřice jsou vybaveny systémem podávacích válců s nízkým energetickým příkonem a excentricky umístěným drtičem. Konstrukčně nejsou nijak složité a prodejce na ně nabízí záruku tři roky bez limitu v podobě posečených hektarů.

V nabídce italské firmy Dominoni je i žací adaptér Multi Power Disc, určený pro přímou sklizeň pícnin samojízdnými řezačkami. Je vhodným řešením například při sklizni žita na zeleno, jehož pěstování je v rámci ČR stále rozšířenější. Adaptér je tvořen z dvojice diskových žacích strojů Kuhn o záběru tři metry a vybaven vkládacím šnekem o velkém průměru.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *