30.05.2022 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Speciality rotorových shrnovačů Fendt

Při předvádění sklizňové techniky značky Fendt na Pícninářském dnu Agromexu se na zvýšení obsahu sušiny v píci na třicet procent nečekalo. Po krátkém představení základních předností shrnovačů Fendt Former přistoupili organizátoři akce ke shrnování píce. 

Former 801 se svými dvěma rotory zformoval středový řádek ze záběru osmi metrů. Hrabice nesou za studena válcované trubky, pyšnící se tím, že je možné je i po desítkách ohnutích po nárazu na překážku opět narovnat. Tři závity prutů nejsou na trubce nasunuté, jako je to u konkurenčních strojů zvykem, ale usazené za trubkou a přišroubované. Tím mohou při práci dobře pružit a riziko prasknutí se tak minimalizuje.

Rotory pohání pastorkový hřídel přes jednostupňovou kuželovou převodovku. Speciální tvar zakřivené vodicí dráhy se stará o to, že prsty jsou precizně vyzvedávány a opět spouštěny do záběru. Přestavením této vodicí dráhy je možné si nastavovat okamžik odkládání hmoty. Rovnoměrně tvarované řádky umožňují zvýšit produktivitu práce následných sklizňových strojů. Uzavřená konstrukce chrání zakřivenou vodicí dráhu před vnikáním nečistot a prachu. Rotory mají klidný chod, také díky mazání na celou životnost shrnovače.

Fendt Former 801 má na rotoru dvanáct ramen a na každém rameni čtyři dvojprsty. Tato konfigurace pak dovoluje kvalitní shrnování hmoty i při snížených otáčkách motoru. Náprava shrnovače je řízená. Konstrukce poskytuje řízení nápravy dlouhou životnost. Šířku odkládaného řádku je možné si mechanicky nastavovat ve čtyřech stupních.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down