Specializovaný výrobce z Rakouska

V rakouském městě Kirchschlag sídlí firma se specializací na vývoj a výrobu zemědělské techniky pro balení, ovíjení a lisování. Má název Göweil Maschinenbau GmbH. Její stroje v nezaměnitelné kombinaci tmavě modré a žluté barvy sklízí pícniny na farmách celého světa. Integrují v sobě know-how díky dlouholetým zkušenostem výrobce.

Sortiment firmy Göweil je široký – zahrnuje nejen svinovací lisy na válcové balíky, ale i kombinované lisovací a ovíjecí stroje či kombinace lisu s baličkou pro silážování kukuřičné řezanky do válcových balíků.

Všechny stroje mají společnou robustní konstrukci, což platí i o lisu s pevnou komorou G-1 F125. Proto, aby lis mohl sbírat píci z řádku čistě, je osazen výkyvným sběračem. Hmotu dále přebírá plnicí rotor s osmi řadami hvězdic. O zkrácení na teoretickou délku 35 mm se stará řezací ústrojí osazené třiceti otočnými noži. V komoře pak uvádí materiál do pohybu celkem osmnáct ocelových válců. Slisované balíky mohou být zavázány do sítě či do fólie. Na přání je možné lis G-1 F125 vybavit dvojitým vázáním: současné vázání dvěma sítěmi či fóliemi zkracuje dobu potřebnou pro tuto opakovanou činnost na polovinu, čímž se zkracují prostoje při sklizni a zvyšuje se produktivita práce.

Zajímavostí je systém Auto Flow Control, tedy koncepce děleného pohonu. Ve standardní výbavě tyto lisy disponují plně automatickým centrálním mazáním pevným mazivem i olejem a automatickým programovým ovládáním Profi. Pro zrychlení sklizně především zavadlé hmoty má firma Göweil v sortimentu také kombinovaný stroj tvořený lisem G-1 F125 s ovíječkou G5040 Kombi na společném podvozku.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *