Speciální traktory v nové podobě

Jednou z výrazných novinek firmy Claas roku 2017 jsou traktory nové modelové řady Nexos. Zájemci je mohli spatřit poprvé v polovině listopadu 2016 na mezinárodním veletrhu EIMA v Bologni. Kromě označení Novinka je bylo možné odlišit podle jejich nového designu. Nicméně stále zůstávají tyto traktory konstruované tak, aby splňovaly nároky svých uživatelů při práci ve vinicích a sadech či v komunálních službách: jako obratné, s kompaktními rozměry a zároveň s výkonným motorem.

Nové modely se kromě těchto předností vyznačují mnoha praktickými detailními řešeními pro snadnou práci s čelním a vzadu připojeným příslušenstvím, novou variantou převodovky a optimalizovaným komfortem v kabině.

Nová generace traktorů Nexos zahrnuje dohromady 14 různých modelů, které se odlišují svým výkonem a rozměry. Všechny jsou poháněny čtyřválcovým motorem od výrobce FPT Industrial, který se vyznačuje velmi kultivovaným chodem. Motor je naladěn na výkon od 75 do 112 k, respektive do 103 k u modelu Nexos VE, který je konstruován pro práci v obzvlášť úzkých sponech trvalých kultur. Top modely nové řady s označením Nexos 250 VL a 250 F disponují systémem navyšování výkonu Claas Power Management (CPM); motor má jmenovitý výkon 103 k, ale po aktivaci výkonového navýšení až o 9 k více. Maximální točivý moment činí 440 Nm. Díky tomu je nová modelová řada Nexos ještě o 10 procent silnější, než dosavadní traktory.

Firma Claas může nabídnout modely Nexos VE s celkovou šířkou již jeden metr, které budou poptávat především pěstitelé vinné révy, využívající ještě starší vinohrady. Pro běžné vinohrady budou vhodné modely Nexos VL se šířkou od 1,26 m, zatímco převážně pro práci v sadech budou určeny modely řady Nexos F se šířkou od 1,45 m.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *