14.05.2022 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spokojení zákazníci se vracejí

Jedním z moderně vybavených rodinných zemědělských podniků v Moravskoslezském kraji je Farma Bouchal a dcery. V okolí obce Sedlnice hospodaří na 135 hektarech orné půdy se zaměřením na rostlinnou výrobu. Současní majitelé začali hospodařit s rodiči v roce 1993 na původní výměře 19 hektarů orné půdy.

Postupem času si svou výměru orné půdy navyšovali. Osevní postupy jsou založeny na ozimé pšenici, jarním ječmenu, ozimé řepce a máku. Sláma obilovin se sklízí a s okolními podniky vyměňuje za hnůj, jenž se do půdy zapravuje orbou. Kromě toho je samozřejmostí i pěstování zeleného hnojení, především svazenky a pohanky, čímž se do půdy dostává další organická hmota. Jedná se o velmi těžké a obtížně zpracovatelné půdy, nicméně z hospodáři umí dosahovat velmi pěkných výnosů. Mohou si tak dovolit investovat do výkonné a kvalitní zemědělské techniky.

„V současné době jsme soběstační,“ řekl redakci spokojeně Michal Bouchal. Využívá několik univerzálních traktorů i sklízecí mlátičku od výrobce New Holland. Postupně probíhala na farmě také modernizace v oblasti dopravy. V první fázi byly pořízeny dva přívěsy Wielton s třístranným sklápěním a užitečnou hmotností 14 000 kg. Přívěsy byly využívány všestranně a fungovaly výborně. Nicméně především hnůj byl na farmu stále dovážen zastaralou dopravní technikou. Její obměna odstartovala druhou fázi modernizace dopravní techniky.

„Na základě spokojenosti s fungováním přívěsů Wielton a jejich spolehlivostí jsme se rozhodli opět pro polského výrobce. Obrátili jsme se znovu na společnost Agrovo CZ s. r. o., od níž máme již dva zmíněné přívěsy, a objednali si nový návěs s užitečnou hmotností 18 tun,“ popsal své rozhodnutí Michal Bouchal.

Předání proběhlo poslední pracovní den tohoto týdne přímo v sídle společnosti Agrovo CZ s. r. o. v obci Stěbořice. Více informací o návěsu přinese Mechanizace zemědělství č. 6/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down