Společná expozice prezentovala novinky

Import strojů Krone k nám je realizován prostřednictvím několika dovozců, kteří jsou zároveň i prodejci ve svém regionu. Na veletrhu Techagro vystavovali tito dovozci techniku Krone ve společné expozici v pavilonu P. Výsledkem spojeného úsilí byl velký počet strojů všech kategorií, doplněných novinkami. Firma Krone získala v průběhu veletrhu významné ocenění GrandPrix za inovativní systém u svých sklízecích řezaček Big X.

Řezačky BiG X procházejí u firmy Krone rychlým vývojem. Představují velmi atraktivní produkt, navíc se svým širokým výkonnostním potenciálem pokrývají požadavky podniků všech velikostí. A to včetně poskytovatelů služeb či provozovatelů velkých bioplynových stanic. Vystavený model BiG X 600 byl zapůjčen majitelem. Je osazen osmiválcovým motorem s objemem 16,16 l a výkonem 441 kW/600 k.

Novinkou je systém automatické kalibrace zařízení pro měření výnosů na řezačkách Krone BiG X s názvem AutoCalibrate, oceněný prestižní cenou Grand Prix. Jedná se o systém, který provádí plně automatizovanou evidenci výnosů během sklizně v reálném čase. Podmínkou je pouze odvozní návěs, vybavený vážicím zařízením a systémem pro zpracování dat pomocí ISO-Bus. Návěs pak funguje jako prostředek pro kalibraci měřicího zařízení řezačky BiG X.

Odvozní prostředky se nemusí zdržovat zajížděním na váhu. To zvyšuje plynulost sklizňového řetězce, výkonnost i úroveň zpracování píce na silážní jámě, což se projeví ve větší kvalitě krmiva.

Pro efektivní transport hmoty je určen nový svozový návěs Krone TX. Vystavený vůz TX 560 může být na přání také ovládán pomocí ISO-Bus. Jedná se o největší typ s ložným objemem 56 m3. Návěs využívá nově vyvinutého konceptu samonosné rámové vany, zajišťující pevnost konstrukce při nízké vlastní hmotnosti. Krone TX může být vybaven dvojicí rozdružovacích válců. Pro snazší plnění za jízdy za řezačkou lze návěs díky sklopné oji naklopit vpřed.

Firma Krone také inovuje své žací stroje. Vystavená kombinace žacích strojů EasyCut B 1000 CR Collect je vybavena kondicionérem s dvojicí profilovaných válců. Velká šířka zařízení umožňuje plynulé zpracovávání hmoty z celého záběru žacích lišt, který dosahuje až 10,1 m.

Rotorové obraceče Krone zatupoval model KWT 11.22/10 s deseti rotory v taženém provedení. Pracovní záběr podle normy DIN činí 10,95 m. Výkonnost více než 13 hektarů za hodinu s jedním traktorem nabízí shrnovač Swadro 1400 Plus, vybavený zesílenými hřídelemi pohonu a dálkovým elektrickým nastavováním pracovní výšky prstů nad zemí.

Firma Krone je specialistou ve vývoji a výrobě svinovacích lisů na válcové balíky. Comprima CF 155 CX je lis se semivariabilní lisovací komorou pro produkci balíků o průměru 1,25–1,50 m. Je kombinován s dvouramennou baličkou. Jednoduchým, robustním lisem je Fortima V 1500 MC, osazená komorou s dvojicí příčkových řetězových dopravníků.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *