Společně pod jednou střechou

V expozici berounské společnosti Kverneland Group Czech v pavilonu G1 si mohli návštěvníci veletrhu Techagro prohlédnout téměř padesát červených strojů norské provenience. Dominovala technika na zpracování půdy a setí, kde značka Kverneland patří k lídrům na evropském trhu. Společně pod jednou střechou byla vystavena jak řada novinek, tak i stroje, které se běžně prodávají a bez nichž si už české zemědělství nelze představit. Na své si přišli menší farmáři i velké zemědělské podniky.

Největší zastoupení mezi vystavenými exponáty měly pluhy. Pro traktory o výkonu 100 až 150 k je určen čtyřradličný pluh Kverneland 150 B s hydraulickou změnou záběru Variomat. Je to jeden ze čtyř zástupců řady 150, které se vyrábějí se třemi až pěti radlicemi (4 + 1), s jištěním listovou pružinou, nebo střižným šroubem a s krokovou či plynulou změnou záběru. Podle produktového manažera berounské společnosti Antonína Krátkého jsou tyto farmářské pluhy u nás nejprodávanější, neboť traktorů s výkonem kolem 150 koní pracuje v českém zemědělství stále nejvíce.

K nejprodávanějším pluhům Kverneland v Evropě ale patří model ES 100 určený za traktory se závěsnou hlavou 200 a ani ten v Brně nechyběl. Návštěvníci veletrhu si u něj mohli prohlédnout nový půdní pěch Packomat, jehož rameno je pevně spojené s pluhem, takže se neodpřahá ani nezapřahá. Na konci brázdy se pouze pomocí patentovaného mechanismu přetáčí.*

O dalších zajímavých exponátech firmy Kverneland přinášíme informace v Zemědělci č. 22.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *