Společnost Agricase odstartovala z letiště

Předváděčková jarní smršť se blíží ke svému konci. Většinu předváděcích akcí jsme navštívili a v týdeníku Zemědělec vás informovali o jejich průběhu i představených novinkách. Jedna akce, která se již tradičně koná každé jaro, je den firmy Case. Zdá se, že tradičním se do budoucna stane i místo konání Dnu Case. Již druhým rokem použili organizátoři k předvedení dovedností strojů zemědělské letiště u obce Kámen na Pelhřimovsku.

Dny Case proběhly na pozemcích VOD Kámen dne 6. června. Počasí přálo, stroje byly připraveny, zemědělci přišli a to je základní předpoklad úspěšnosti celé předváděcí akce.
S největší změnou týkající se značky Case nás seznámil Ing. Jiří Dvořák, ředitel společnosti AGRICASE a.s. Před rokem nás tady vítal jménem společnosti Motokov, letos už jako ředitel nové firmy, která k nám do České republiky dováží techniku Case. AGRICASE a.s. je novým autorizovaným dovozcem pro český trh. Sice nová firma, ale podle známých tváří jde o stejný tým prodejců i servisních techniků, se kterými se naši zemědělci v minulosti potkávali a jak všichni ve firmě AGRICASE a.s. doufají, i potkávat budou. Pan ředitel Ing. Jiří Dvořák v Kamenu dále oznámil sjednocení značek Case a Steyr v České republice.
Potřebují něco táhnout
Tak jako například stroje Kverneland musí být k předvedení svých kvalit zapojeny za traktory, potřebují zase traktory Case pro uskutečnění praktických ukázek stroje, které by mohly táhnout. A tak se stal Case den příležitostí pro firmy prodávající „závěsovinu“. Mohli jsme zde vidět při práci stroje značek Niemeyer, Kverneland, Agrostroj Pelhřimov, Annaburger, ZDT, SMS atd.
Hlavně Case
Na pořadu dne však byla především technika značky Case. Stroje postupně najížděly před tribunu, odkud nám je Ing. Antonín Jirásek detailně představoval. Viděli jsme traktory řady CS, MX Maxxum, sklízecí řezačku Case 7400, sklízecí mlátičky řady AF a loni představenou řadu mlátiček CF, pocházející z výrobního závodu, kde se dříve vyráběly u nás hojně zastoupené mlátičky Fortschritt a mnoho dalších zajímavých strojů.
Nový traktor CVX
Největší novinkou na Case dnu byl bezesporu úplně nový traktor Case CVX 170. Traktor do Kamenu přivezla firma Liva Předslavice, která ho vybavila systémem proměnného dávkování průmyslového hnojiva N-senzor a využívá tuto soupravu ve službách. Traktory CVX jsou konstruovány pro pojezdovou rychlost 50 km/h. Zcela nová bezstupňová převodovka je společným produktem konstruktérů z dnes už spojených závodů značek Steyr a Case. Automatické řazení traktoru kontroluje a řídí motor a převodovku. Tak je například motor vždy provozován při optimálním převodu pro dané zatížení. Obsluha ovládá motor i převodovku současně jedním pedálem. Po uvolnění ruční brzdy a sešlápnutí pojezdového pedálu se traktor rozjíždí až do rychlosti 50 km/h. Přitom si automaticky nastavuje převodový poměr v závislosti na otáčkách motoru. Po uvolnění pedálu traktor zpomaluje až do úplného zastavení. Tento nový způsob ovládání představuje zcela nový pohled na technickou úroveň a jednoduchost ovládání traktorů.
Polní den se vydařil, stroje pracovaly dobře a potvrzovaly vysokou úroveň výrobků Case -a tak nám nezbývá než popřát novému generálnímu importérovi hodně úspěchů a mnoho spokojených zákazníků.
Miroslav Mikulič

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *