06.11.2022 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost CLAAS Industrietechnik vyrobila 10 000. převodovku EQ 2XX

Společnost Claas oznámila výrobu již 10 000. převodovky své úspěšné řady EQ 2XX. Bezstupňovou technologii EQ představila již v roce 2015 a od té doby ji úspěšně používá ve vlastních traktorech řad ARION 500 CMATIC a ARION 600 CMATIC. Od roku 2021 je pro tyto řady k dispozici automatický systém proti převrácení, který je založen na přesné koordinaci otáček motoru, vzduchové brzdy a převodového poměru a lze jej využít jak pro silniční dopravu s přívěsy, tak pro polní použití se čtyřhrannými lisy, vakuovými cisternami a rozmetadly hnoje, těžkými taženými postřikovači na ochranu rostlin a rozmetadly hnojiv na svazích.

Mechanicko-hydraulické převodovky s rozděleným výkonem se vyznačují jednoduchou konstrukcí se dvěma mechanickými hnacími rozsahy a následně vysokou, rovnoměrnou celkovou účinností v celém rozsahu otáček. Hnací oblasti se automaticky mění v závislosti na rychlosti jízdy a požadovaném zatížení a umožňují pracovat v různých režimech jízdy.

"Modely EQ 200 a EQ 220, které byly představeny v roce 2017, prokázaly v uplynulých letech svou účinnost a únavovou odolnost v několika tisících traktorech ARION po celém světě," vysvětluje Dr. Ulf Leinhäuser, jednatel společnosti CLAAS Industrietechnik.

"Do dnešního dne díky robustní konstrukci a vynikající výrobní kvalitě našich převodovek některé z těchto traktorů bez problémů najely až 10 000 provozních hodin. Kvalita každé jednotlivé převodovky EQ je zajištěna počítačem řízenou montážní linkou s "nulovým výskytem vad" a následně dodatečně potvrzena stoprocentním testem na dynamometru. Těší nás, že vynikající výkony jsou honorovány rostoucím zájmem našich zákazníků."

Společnost CLAAS Industrietechnik GmbH je součástí skupiny CLAAS a je certifikována podle normy DIN ISO 9001-2015.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down