Společný vývoj už nese ovoce

Díky akvizicím řady známých výrobců zemědělských strojů společnost Kverneland Group výrazně posiluje, její výrobní závody se nacházejí v Norsku, Dánsku, Německu, Francii, Nizozemsku, Itálii, Rusku a Číně. Má vlastní prodejní společnosti v 17 zemích a exportuje do dalších 60 zemí. Do nadnárodní společnosti Kubota Corporation, kam patří i společnost Kverneland Group, přibyl před časem další známý výrobce zemědělských strojů, a to americký Great Plains. Ze vzájemné spolupráce by měly těžit jak společnost Kverneland Group, tak Great Plains.

Jedním z prvních nových společných produktů je kypřič Kverneland DTX. Konstruktérům se podařílo spojit hloubkové kypření se zpracováním strniště nebo seťového lůžka. Obě pracovní operace uskutečněné během jednoho přejezdu zaručují dobrou strukturu půdy, optimální růst kořenů a následně i vyšší stabilitu zisků.

„Kypření půdy je z hlediska dlouhodobého uchování zdravé a úrodné půdy důležitou činností,“ zdůrazňuje Antonín Krátký, DiS., produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech. „Kverneland DTX představuje dokonalé řešení pro současné hloubkové kypření a zpracování strniště či seťového lůžka jedním přejezdem. Šetří se čas, peníze a zároveň dochází ke zlepšení struktury půdy.“ Kverneland DTX kombinuje podrývací slupice Pro-Lift s prověřenou talířovou sekcí krátkých talířových bran Qualidisc Farmer (průměr talířů 520 mm). Půdu lze s využitím slupic Pro-Lift kypřit až do hloubky 40 cm, vrchní vrstva půdy je přitom zpracována sekcí talířových bran do hloubky 10 cm. Tato kombinace pracovních orgánů připraví jedním přejezdem správné seťové lůžko, které podporuje vývoj kořenů. Slupice Pro-Lift, talířové sekce a stejně tak i válec DD 600 jsou připojeny k vysoce kvalitní konstrukci rámu, která umožňuje práci i v těžkých podmínkách.*

Více naleznete v Zemědělci č. 8.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *