Spolehlivost, výkonnost a komfort

Včasné zvládnutí základních agrotechnických operací znamená i jejich provedení s lepší kvalitou práce při optimálních podmínkách a s účelnějším vynaložením nákladů. V ochraně rostlin to platí dvojnásob. Účinné látky je možné aplikovat v optimální vývojové fázi i při vhodných povětrnostních podmínkách. Proto má svůj význam výkonná a zároveň spolehlivá zemědělská technika. Svojí cestou při modernizaci strojového parku se vydali také ve společnosti Poděbradská blata a. s.

Moderně vybavený zemědělský podnik se sídlem v obci Pátek u Poděbrad hospodaří na celkové výměře 3000 hektarů orné půdy. Výroba je zaměřena čistě na rostlinnou produkci – na pěstování ozimé pšenice (včetně množení osiva), řepky, slunečnice, kukuřice na zrno, cukrovky a v malé míře i ozimého ječmene a sóji. Půdy mají charakter od písčitých až po jílovité a jsou obdělávány bezorebně.

K obdělávání jsou  využívány nejenom standardní kolové traktory, ale též dvojice velkých pásových tahačů. Jakmile byly tyto výkonné traktory spolu s adekvátním nářadím zařazeny do výroby, došlo skokově k navýšení výkonnosti i kvality práce v operacích zpracování a předseťové přípravy půdy.

Podobný posun dopředu ve výkonnosti zažili manažeři podniku po pořízení samojízdného postřikovače Pantera 4502 firmy Amazone. Stroj začal v podniku pracovat na jaře 2014. Vyniká prostornou a komfortní kabinou, pohodlnou jízdou bez nárazů a otřesů, možností plynule měnit rozchod kol a dalšími přednostmi. Také proto se ujal role stěžejního prostředku na ochranu rostlin.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 12/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *