19.07.2021 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stánku dominovala sklízecí mlátička

Expozici na polním dni Naše pole měla společnost Klas nekoř a. s., která je autorizovaným prodejcem techniky značek Claas, Väderstad, Kverneland, Annaburger, Krampe a DeLaval. Prodejním regionem společnosti jsou východní Čechy, jmenovitě Pardubicko a Královéhradecko, na trhu je firma už více než 25 let. Kromě prodeje a servisu zemědělské techniky se Klas Nekoř a. s. zabývá i zemědělskou prvovýrobou a poskytováním zemědělských služeb, takže strojům rozumí nejen teoreticky, ale má je vyzkoušeny i v praxi. 

Stánku dominovala šestivytřasadlová sklízecí mlátička Claas Lexion 6800, která je nedávnou novinkou a může se pochlubit novou koncepcí mláticího ústrojí APS Synflow Walker. Do mláticího ústrojí byl přidán nový separační buben, čímž se zvětšila plocha separace a rovněž i kapacita celého stroje, která může být až 40 tun zrna za hodinu. Model byl vystavený s devítimetrovou žací lištou, která měla flexibilní kosu.

Ze sortimentu techniky Claas byl k vidění dále velkoobjemový vůz Cargos 8500. Vůz má objem 41,5 metrů krychlových a byl vybaven řezáním, které lze v případě potřeby (nebo spíše nepotřeby) snadno a rychle demontovat a odstavit na podvozek.

Z oblasti techniky pro zpracování půdy byl k vidění kypřič od společnosti Väderstad TopDown, který zvládne jak mělké, tak hluboké zpracování půdy. Je to dáno mimo jiné kombinací pracovních orgánů. TopDown je totiž vybaven jak talířovou sekcí, tak radličkami a celou práci zakončuje pěch.

Vystaven byl také pneumatický secí stroje Spirit 600C v provedení s přihnojením a zároveň přísevem Biodrill. Zásobník, jenž má objem 5000 l, je možné rozdělený přepážkou na sekce se osivem a hnojivem. Díky přídavnému malému secímu stroji Biodrill je možné sít společně s hlavní plodinou také drobnosemenné rostliny, například krycí plodiny nebo traviny.

V expozici byl i stále oblíbenější přesný secí stroj Väderstad Tempo TPV. V tomto provedení šlo o nesený secí stroj, který byl navíc vybaven čelním zásobníkem na hnojivo. Výhodou secích strojů Tempo je velmi dobrá přesnost, vysoká produktivita a variabilita.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down