16.05.2015 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Staří známí i několik novinek

Rakouský výrobce zemědělských strojů Pöttinger se specializuje na stroje pro sklizeň pícnin, zpracování půdy a setí. Proto nemohl chybět na prestižním zemědělském veletrhu SIMA, který se uskutečnil v únoru v Paříži. Kromě návštěvníků z Francie se podle organizátorů v expozici zastavili také zájemci z České republiky, Ruska, Polska, Španělska a Kanady.

Firma Pöttinger představila v rámci veletrhu známé stroje i několik novinek. Francie je s podílem 12 procent vyrobených strojů po Německu a Rakousku pro Pöttinger jedním z nejdůležitějších trhů.

Cenově výhodné
Pro usnadnění sklizně pícnin nabízí firma například diskovou žací kombinaci Novacat S10. Tyto kombinace s vysokou výkonností jsou podle zástupkyně firmy Inge Steibl cenově výhodnou variantou ve srovnání se specializovanými samojízdnými stroji. „Základním předpokladem pro vysokou kvalitu píce je šetrný proces sečení. Praxe si žádá optimální přizpůsobení půdě, nízké ztráty odrolem a přesnost práce,“ konstatovala Inge Steibl a dodala, že žací stroje Novacat se středovým uložením umožňují příčný výkyv lišty až +/- 22°. „Především při nerovných a příkrých plochách je velký výkyvný rozsah výhodou. Dalším kladem je plynule nastavitelné hydraulické odlehčení pro kvalitní kopírování nerovností v celém záběru stroje a vysoká půdní světlost stroje (min. 50 cm) při otáčení na úvratích nebo stabilizaci jednotek ve středové poloze při zvednutí přídavnými pístnicemi. To usnadňuje přejíždění řádků a zajišťuje stabilitu při přepravě,“ uvedla zástupkyně firmy.
Podle jejích slov Novacat S10 nabízí také jednoduchou ovladatelnost a možnost agregovat s traktorem s výkonem 130 koní.

Více si přečtete v květnovém čísle měsíčníku Farmář

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down