Startují inspekční prohlídky strojů

Jako již tradičně využíváme v naší společnosti období mimo hlavní sezónu k tomu, abychom se zaměřili na komplexní zhodnocení technického stavu strojů a připravili je na další intenzivní nasazení. Naše inspekční prohlídky jsou zaměřeny na manipulátory, kloubové nakladače a traktory Fastrac od společnosti JCB, aplikační techniku od společnosti Horsch Leeb a Hardi, malotraktory Antonio Carraro a profesionální travní sekačky Grillo.

Prohlídky provádíme podle předem stanoveného postupu, který vypracovali naši odborníci na základě dlouholetých zkušeností se servisem výše uvedené techniky ve spolupráci s jejími výrobci.

O technickém stavu jednotlivých strojů a jejich součástí vedeme podrobnou evidenci, kterou následně analyzujeme, což nám umožňuje na základě našich zjištění postupy inspekčních prohlídek průběžně modifikovat. Modifikace postupů inspekčních prohlídek provádíme také v souladu s konstrukčními změnami dodávaných strojů.

Aktuální diagnostický software

V rámci prohlídky kontrolujeme například provozní parametry stroje prostřednictvím aktuálního diagnostického softwaru. Dále provádíme detailní kontrolu strojních celků, rámu, ovládacích prvků, stavu provozních kapalin, stavu disků a pneumatik atd. Prohlídky obsahují až 80 kontrolních bodů a v případě aplikační techniky až 140 kontrolních bodů. Díky tomu, že jsme autorizovaný servis, jsme schopni také prověřit, jestli byly na kontrolovaném stroji aplikovány veškeré dostupné přestavbové programy a servisní doporučení výrobce.

Protokol o technickém stavu stroje

Pokud se provozovatel rozhodne u nás prohlídku absolvovat, vystavíme mu na jejím základě protokol o technickém stavu stroje, který s ním dále konzultujeme. V případě, že nalezneme závadu, doporučíme mu postup další opravy a vypracujeme její cenovou nabídku. Díky tomuto postupu jsme schopni opravu dopředu naplánovat a objednat náhradní díly pro opravu s dostatečným předstihem za nejvýhodnější ceny. Provozovatel při včasném odhalení závady nebude nucen neplánovaně přerušit práci stroje a nést další náklady plynoucí z této neplánované odstávky, jako jsou náklady na prostoj obsluhy, dopravu stroje do místa opravy nebo zapůjčení náhradního stroje. Výsledkem je pak zvýšení provozní spolehlivosti stroje a úspora provozních nákladů.

Stroj v kondici

Dalším benefitem, jak pro nás, tak pro provozovatele, je ta skutečnost, že si takto dokážeme rovnoměrně rozložit servisní kapacity a alespoň částečně zmírnit nápor na naše servisní střediska, který zažíváme na začátku sezóny. Pojďte společně s námi dostat v klidu a s předstihem váš stroj do kondice, tak aby byl schopen plnit další náročné pracovní úkoly bez jediného zaváhání.

Termín inspekční prohlídky si za velmi výhodných podmínek mohou zájemci dohodnout na některém z našich servisních středisek v období od 1. 10. 2022 do 31. 3. 2023.*

Ing David Fabiánek
vedoucí odd. poprodejních služeb
PEKASS a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down