25.10.2016 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Štěpkovače pro kulatinu o průměru až 60 cm

V průběhu výstavy KWF-Tagung v německém Rodingu byly také prezentovány štěpkovače značky Eschlböck. Zajímavým strojem byl Biber 85 - velký model, využívaný i jako nástavbový pro nákladní automobily. Jeho plnicí kanál má značnou šířku 1470 mm a stroj je tak způsobilý ke zpracovávání velkých objemů hmoty.

Kombinovaný rotor má snadnou údržbu a je odolný vůči opotřebení. Může pracovat jak s plnou, tak i s poloviční sadou nožů. Průchodnosti odpovídá i plocha sít na úrovni 2,20 m2. Rozdrcený materiál prochází přes čtyři síta, která je možné vyměňovat podle toho, zda je požadována produkce hrubé či velmi jemné štěpky. Maximální průměr kmene je 60 cm a hmotnost štěpkovače je podle provedení 14 500, 18 000 nebo 26 000 kg.

Do podmínek, kde není možné přistavit odvozní prostředek až těsně k traktoru se štěpkovačem, se hodí dopravník štěpky. Jeho rychlost pohybu, výška a nasměrování jsou v průběhu práce nastavitelné. Štěpkovač s dopravníkem o délce osmi metrů má širší možnosti využití.

Štěpkovače Eschlböck mají speciálně vyvinutý rotor pro snížení energetické náročnosti práce a vyšší rovnoměrnost zatížení. Přístup k rotoru po odklopení krytu je snadný.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 11/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down