07.01.2024 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Steyr Plus znovu na scéně

Traktory Steyr Plus se poprvé světu představily na konci šedesátých let dvacátého století a ukotvily ve svém designu dvě hlavní barvy traktorů Steyr, červenou a bílou. V loňském roce se vrátily legendy na scénu a nahradily řadu Steyr Kompakt. „Legendární jméno Plus se vrací do nabídky traktorů Steyr. V předpremiéře byla představena nová pětice modelů STEYR Plus o výkonu 80-120 koní, která má nahradit řadu Kompakt.“ takto byly nové stroje uvedeny v tiskové zprávě společnosti Steyr.

Pořád půjde o kompaktní traktory, ale Steyr v nich nabídne ty nejmodernější technologie. Navíc se traktory Steyr Plus mohou pochlubit novým výrazným designem, který je nejen pěkný, ale i praktický.  

Pohonné ústrojí i silná hydraulika

Nové traktory jsou poháněny čtyřválcovými motory FPT F5 o objemu 3,6 litru, které jsou přeplňované turbodmychadlem s mezi chladičem stlačeného vzduchu. Aby splnily emisní normu Stage V využívají pro úpravu spalin technologii FPT Hi-eSCR2, jejíž výhodou jsou kompaktní rozměry i uložení všech částí na jednom místě. Nejsilnější traktor řady dosahuje výkonu 120 koní a točivého momentu až 506 Nm a stejně jako všechny ostatní modely má objem nádrže na pohonné hmoty o objemu 128,8l a nádrž na AdBlue pojme 9,6 litru kapaliny.

Převod výkonu má na starosti převodovka Steyr Plus s dvaceti čtyřmi rychlostmi vpřed a stejným počtem vzad a s dvoustupňovým řazením pod zatížením. Reverzace je řešena elektrohydraulicky a k dispozici jsou i plazivé rychlosti. Maximální pojezdová rychlost činí 40 km/h.

Traktory řady Plus nabízí výhodnou funkce „brzda-spojka“, která umožňuje odpojení pohonu jednou nohou bez potřeby použití spojky. To se hodí například při brzdění na křižovatce nebo při práci s nakladačem.

Malý, ale výkonný

Oproti řadě Kompakt narostla traktorům Steyr Plus výkonnost, a to i díky větší kapacitě hydraulického systému. Hydraulické čerpadlo má průtok o 25 % větší a místo 64 l/min dodává systému 80 l/min. Také nosnost zadního tříbodového závěsu je vyšší o 13,5 %. Zatímco traktory řady Kompakt uzvedly 4 400 kg, modely Steyr Plus mají nosnost 5 000 kg.

Přípustná celková hmotnost stroje byla zvýšena z 6 500 kg na 7 000 kg a nové traktory Steyr Plus jsou k dispozici s větším maximálním rozměrem zadních pneumatik 540/65R38, což zlepšuje trakci a poskytuje strojům větší světlou výšku 480 mm. Pro traktory řady Plus je k dispozici také celá řada čelních nakladačů Steyr, které lze objednat přímo z výroby.

V závislosti na specifikaci a výbavě je na výběr ze dvou předních náprav. K dispozici je buď standardní třídy 1.0 s vylepšeným řízením a předním závěsem na nápravě, nebo nová volitelná třídy 1.5 HD, která nabízí větší šířku a nosnost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down