19.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Steyr ukázal způsobilost traktorů pro armádu

Na nedávné výstavě ve Vojenském inženýrském centru excelence v německém Ingolstadtu předvedla společnost Steyr své zkušenosti s výrobou traktorů na zakázku pro specializovaná odvětví. Výrobce to demonstroval představením dvou unikátně přizpůsobených traktorů.

Průmyslový den, který je otevřen všem odborníkům pracujícím v oblasti vojenských technologií, poskytl platformu pro setkání vojenských expertů ze zemí NATO s potenciálními dodavatelskými společnostmi, aby se zviditelnily a vyměnily si zkušenosti a znalosti za účelem zlepšení dovedností, produktů a služeb v oblasti vojenských technologií.

Na akci, která se konala na začátku prosince, společnost Steyr vystavila dva modely ze své řady Terrus CVT, traktor Terrus CVT 6300  s výkonem motoru až 313 k a vlajkovou loď Terrus CVT 6340 s výkonem až 340 k. Model Steyr Terrus CVT 6300  byl vybaven pancéřovanou kabinou od rakouské firmy Achleitner Fahrzeugbau, která bude k dispozici také u modelu Terrus CVT 6340 pro zákazníky z armády, hasičství a dalších vysoce rizikových odvětví, kde může být pro určité úkoly vyžadován traktor o vysokém výkon motoru.

Bezpečí pancéřované kabiny

Achleitner již dodal stroje vybavené pancéřovými kabinami rakouské spolkové armádě. Kabiny byly testovány podle normy NATO STANAG 4569 a byly klasifikovány jako splňující třídu ochrany úrovně 3. To znamená, že mohou odolat kinetické energii střely ráže 7,62×51 mm, 155 mm vysoce výbušnému dělostřeleckému projektilu ze vzdálenosti 60 metrů a výbušným protitankovým minám s 8 kg trhaviny TNT.

"Naším cílem bylo demonstrovat multifunkčnost a všestrannost traktorů Steyr této specifické skupině zákazníků," vysvětlil Marco Otten, obchodní manažer Steyr Europe Specialized Business.

Všestranné traktory napříč odvětvími

"Traktory Steyr si vybudovaly reputaci díky své všestrannosti v různých odvětvích, včetně zemědělství, komunálních služeb a lesnictví. Pravděpodobně nejnáročnější aplikace však představují přísné a náročné podmínky vojenských operací. Naše nedávná výstava poskytla příležitost předvést rozsáhlé možnosti, které můžeme poskytnout ve spolupráci s našimi partnerskými dodavateli. S potěšením jsme konstatovali, že odezva ze strany vojenské komunity byla velmi příznivá."

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down