Stříbrné medaile veletrhu SIMA 2017

V rámci soutěže SIMA Innovations Award udělila odborná porota výrobcům zemědělské techniky také pět stříbrných medailí. První z nich si odnesla značka Case IH za svůj koncept autonomního traktoru.

Jedná se o kolový traktor, který dokáže autonomně pracovat na poli. Přitom se využívá kombinace navigačního systému, systému telemetrie, zpracování dat a agronomického managementu tak, aby bylo možné získat autonomně pracující prostředek bez nutnosti rozšiřování počtu pracovních sil v podniku.

Autonomní chování traktoru ve spojení s kitem ISOBUS dávají stroji schopnost pracovat samostatně ve dne i v noci. Traktor vychází ze stroje řady Case IH Magnum, není ovšem vybaven kabinou ani ovladači. Místo kabiny je jeho povrch zakrytý prodlouženou kapotou.

Druhou stříbrnou medaili získala firma JCB za převodovku s plynulou změnou převodového poměru JCB Dualtech VT. Konstruktéři se při její konstrukci vydali novými cestami. Manipulátory jsou z 60 procent využívány při pomalých pojezdových rychlostech, při nichž je hydrostatická převodovka vhodná. Kromě toho tyto stroje tráví ještě 40 procent svého času na cestách, ať při přesunech na nová působiště, anebo při tažení přívěsů. Pro toto využití je ideální převodovka PowerShift, protože nabízí optimální účinnost v přenosu výkonu motoru na kola při vynikající trakci. Nová převodovka JCB Dualtech VT kombinuje to nejlepší z obou těchto světů.*

Více informací v měsíčníku Mechanizace zemědělství č. 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *