14.11.2023 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Strip Master u hradu Kámen

Společnost STROM Praha předvedla během Dne Zemědělce nesený stroj Bednar Strip Master EN 6000 s čelním jednokomorovým zásobníkem Bednar FB 2000 F do technologie strip-till. Nastaven byl na rozteč řádků 75 cm pro setí kukuřice.

Jde o český výrobek s hydraulickým jištěním, dvojí aplikací hnojiv do různé hloubky a posunem rozteče řádků, takže ho lze použit jak pro širokořádkové (kukuřice, sója, slunečnice, cukrová řepa nebo řepka ozimá), tak i úzkořádkové plodiny.

Organická hmota nevadí

Univerzální řádkový kypřič Strip Master EN 6000 slouží k pásovému zpracování půdy do hloubky 35 centimetrů. Má univerzální rám, který umožňuje nastavit pro přípravu pásů dané plodiny rozteč 45/50/70/75 a 80 cm. Vyniká dokonalým zpracováním řádků a jejich kvalitním vyčištěním od rostlinných zbytků pro následné setí. Při pásovém zpracování pozemků s velkým množstvím organické hmoty (meziplodinou nebo posklizňovými zbytky) na meziřádkovou vzdálenost 45/50 centimetrů často dochází k ucpávání hmoty mezi jednotlivými kultivačními jednotkami. Proto je k dispozici speciální offsetové uspořádání jednotek. Pokud je stroj osazen 12 kultivačními jednotkami, jsou jednotlivé jednotky předsazené tak, aby se zabránilo možnému ucpávání hmoty. Uživatelé ocení hydraulický přítlak až 720 kg, samostatné hydraulické jištění kypřicích nožů a jejich zdvih až 26 cm.

Pro precizní zemědělství

ISOBUS kompatibilní, jedno či dvoukomorový čelní zásobník zvládá všechny požadavky precizního zemědělství včetně variabilního dávkování hnojiva podle půdních ukazatelů. Funkce AutoPath sleduje dráhu secích botek nebo radliček, zaznamenává jejich stopu a do přesně zaznamenaných pásů nakypřené půdy je s maximální přesností uloženo osivo. Veškeré parametry u stroje Bednar Strip Master EN se nastavují bez použití nářadí. Všechny opotřebitelné díly jsou karbidové, což přispívá k minimálním ztrátovým časům (na servis). Pro přepravu na silnici se sklápí do povolené transportní polohy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down