08.11.2023 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Strip-till na Dnu Zemědělce

MOREAU AGRI, spol. s r. o., předvedla v rámci pásového zpracování půdy v Kameni stroj od firmy Duro France Strip-Till STPH 600.12 R osazený 12 jednotkami v kombinaci s předním zásobníkem o objemu 2300 litrů.

Tento stroj umožňuje jedním přejezdem s jedním traktorem a jednou obsluhou zakládat porosty kukuřice, řepky či slunečnice. Přitom je možné do půdy aplikovat i hnojiva včetně kapalných, třeba digestát či kejdu, což má za následek lepší vývoj rostlin. V meziřádcích se eliminuje klíčení plevelů a zároveň se v této zóně vytváří zásobárna vody, která infiltruje ke kořenům kulturních rostlin.

Rozteč řádků od 45 do 75 cm

Strip-Till STPH 600.12 R je hydraulicky sklopný stroj na přepravní šířku 3 m, robustní konstrukce, se světlou výškou pod rámem 108 cm. Pracovní hloubku lze nastavit v rozmezí 10 až 25 cm, doporučená rychlost je 6 až 10 km/h. Každá pracovní jednotka je uchycena na kolejnici, je tak možné nastavit různé rozteče od 45 do 75 cm pro více plodin. Pracovní jednotku tvoří nařezávací disk, ježková kola k odstranění rostlinných zbytků a pracovní slupice s karbidovými hroty. Poslední pracovní nástrojem jsou nastavitelné válce na listové pružině. Přední přetlakový zásobník je z nerezu, lze ho plnit veškerými produkty, od semen po hnojiva, které dopravuje distribuční hlava za slupici. Navíc je možné připojit i přední lištu k přihnojení nebo setí. Zemědělci u tohoto stroje ocení dobrou trakci, minimální promíchání půdních vrstev a zachování organické hmoty na povrchu pozemku se všemi výhodami.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down