11.07.2024 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroj pro zapravení velkých objemů hmoty

Pro kypření půdy do větších hloubek i přes 30 cm je u nás pojmem těžký radličkový kypřič Horsch Tiger. Z původního provedení Tiger AS se čtyřmi řadami radliček si firma Horsch rozšířila sortiment ještě o kombinovaný stroj Tiger MT.

Těžký kombinovaný kypřič Horsch Tiger MT má vpředu dvě řady velkých talířů, které půdu nejprve mělce „otevřou“, a pak následují dvě řady radlic. Díky tomuto uspořádání je Horsch Tiger MT vhodný i ke zpracování velkých objemů organické hmoty. Slámu, ať obilnou nebo kukuřičnou, pak tento stroj promísí s půdou v horizontu až do 35 cm hlubokém. Zároveň lze i eliminovat zhutnělé půdní vrstvy.

Rozřezání silných stonků

V praxi zaujme Horsch Tiger MT svou účinností při rozřezání a zapravení silných stonků slunečnice či kukuřice. Stroj splňuje všechny představy svých majitelů – obstarává veškeré základní zpracování půdy, dokonce i všechny podmítky, a zanechává pozemek s pěkně urovnaným povrchem bez hrud.

I pro podmítky se ale nechá tento kombinovaný kypřič využívat. Horsch Tiger MT se osadí radličkami MulchMix s krátkými křídly, které využívají také radličkové kypřiče Horsch Terrano. Talíře vpředu se nastaví na pracovní hloubku deseti centimetrů, v níž půdu nejprve mělce celoplošně zpracují. Radličky pak provádí promísení půdy se slámou, které je podle zkušeností z praxe na velmi dobré úrovni. Lze také pracovat ve dvou profilech s různou intenzitou a při jednom přejezdu provádět dvě různé operace najednou.

Výběr opěrných válců

Pro intenzivní zpětné utužení nakypřené půdy, obnovující půdní kapilaritu, nabízí firma Horsch různá provedení opěrných válců. Radličky v systému TerraGrip mají vypínací sílu, rovnající se hmotnosti 775 kilogramů. Tiger MT se vyrábí v pracovních záběrech 3 až 8 metrů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down