Stroje do tvrdých podmínek poskytovatelů služeb

Doplňování živin do půdy pevnými organickými hnojivy představuje tradiční, ale zároveň velmi přínosnou agrotechnickou operaci. O její úspěšnosti rozhoduje kvalita práce, a kromě toho je tlak i na včasnost provedení zvláště při hnojení pod ozimé řepky. Řada zemědělských podniků si raději objedná aplikaci hnoje formou služby, čímž může své pracovní síly využít jinde.

Poskytovatel služeb pak musí být vybaven moderní a spolehlivou technikou, s níž provede aplikaci hnojiva včas a kvalitně. Do okruhu úspěšných poskytovatelů služeb v zemědělství, zahrnujících kromě aplikace hnoje také sklizeň pícnin na klíč, patří i Miroslav Rožánek se sídlem v jihočeské obci Žihobce. Podnikání v zemědělství se začal věnovat nejprve spolu s otcem, a to jak hospodaření na vlastní výměře orné půdy, tak i poskytování služeb.

V začátcích byly poskytovány služby patnácti zemědělcům v okolí a samozřejmě s tím souviselo i hledání vhodné techniky. Zvláště u rozmetadla organických hnojiv byl výběr značky a provedení stroje velice pečlivý. Otec se synem Rožánkovi procházeli veletrhy a navštěvovali uživatele rozmetadel od různých výrobců.

V té době se jejich cesty protnuly také s Rudolfem Stárkem, prodejcem zemědělské techniky, který na vznesené požadavky měl jasnou odpověď: nabídl k zapůjčení rozmetadlo značky Samson. Tento specializovaný dánský výrobce má ve svém sortimentu právě rozmetadla, vyvíjená pro intenzivní nasazení u nejnáročnějších zákazníků.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *