Stroje na zpracování půdy a setí

Firma SMS CZ, s. r. o., je českou výrobní společností, nicméně její úspěchy sahají až za hranice naší republiky. Tato společnost se pravidelně účastní všech mezinárodních veletrhů a výstav, proto ani Techagro v Brně nebylo letos výjimkou.

Společnost SMS CZ, s. r. o., vyrábí především stroje na zpracování půdy a setí, ale také samonakládací vozy na balíky a nebo luční válce.

Stroje na zpracování půdy a setí
V nabídce společnosti je široký sortiment strojů na zpracování půdy s pomocí disků i  radliček. Diskové brány vynikají robusním zpracováním rámu. Základní provedení s označením DBx jsou klasické konstrukce s uspořádáním „x“ a průměrem disku 660mm. Krátké disky se nabízejí ve dvou provedeních – pro zpracování půdy po sklizni s talíři  o průměru 610 mm, nebo jemné předseťové zpracování půdy s talíři o průměru 510 mm.
Také paleta strojů pro zpracování půdy využívajících pro pracovní operaci radliček je velmi široká. Jsou v ní základní kypřiče RKx, RKLx, RKLLx lišící se rozestupy radlic, ale i kombinace radlic a disků v podobě stroje s označením Finisher.

Secí stroje
Secí stroje byly ve stánku na Techagru zastoupeny hned třemi stroji. Jedním z nich byl secí vůz Säwagen, který se využívá variantně, například jako základní secí agregát v kombinaci s rotačními branami a secí lištou. Hlavním představitelem této skupiny je však secí kombinace s označením Master. Jde o stroj s diskovými výsevními jednotkami a přípravou seťového lůžka pomocí diskové sekce, který lze použít ve všech agrotechnických postupech a ve všech půdních podmínkách. Master je navíc vybaven řídicím a kontrolním systémen, který nabízí nejvyšší současný uživatelské komfort.
Dalším secím strojem je Basic, který využívá tuhou a spolehlivou jednodiskovou výsevní jednotku z Mastera, umožňující setí ve vysokých rychlostech. Basic však nemá předzpracování půdy a jako vlastní výsevní jednotku využívá klasický válečkový výsev od firmy Fiona nebo výsev APV.
Firma SMS CZ podle slov jejího ředitele Vladimíra Cingroše se zaměřuje nejen na český trh, ale je zavedeným exportérem do zemí západní Evropy, zejména do Francie a Německa, ale i Anglie a jejích oblastí s mimořádně těžkými půdami. S velkými pracovními záběry strojů se snaží zaujmout také zemědělce ve východní Evropě, zejména Rusku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *