05.08.2022 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroje pro precizní přípravu půdy před setím

V rámci předvádění techniky na Školení dealerů BEDNAR se představil také předseťový kompaktor Swifter SE 10 000. Agregován ve spodním závěsu traktoru John Deere 8370R, zanechal tento stroj v celém desetimetrovém záběru půdu s rovnoměrně rozdrobenou strukturou a urovnaným povrchem, přímo vybízejícím k setí.

Nejčastějším způsobem využití tohoto kompaktoru je jarní předseťová příprava k cukrovce či před setím jiných kultur s malými semeny. Kompaktor totiž dokáže ve zvolené hloubce vytvořit kvalitní a rovné seťové lůžko – v celém záběru. Je to dáno vhodně zvolenou konstrukcí: pracovní sekce s radličkami se nachází mezi dvěma válci. Hlavní rám za jízdy po pozemku „plave“, ale pracovní sekce si udržuje svou nastavenou pracovní hloubku na konstantní úrovni. Umožňuje to zavěšení pracovních sekcí k bočním rámům nezávisle na sobě.

Prezentovaný stroj měl dvě řady radliček, které jsou vhodné pro letní a podzimní přípravu. Radličky půdu podříznou, prokypří a promísí po předchozí sklizni. Jedná se o šípové radličky se šířkou 270 mm, zajišťující celoplošné podříznutí půdy.  Druhou možností je pracovní sekce se čtyřmi řadami radliček. Ta je vhodná zejména pro jarní přípravu před setím cukrové řepy. Snížením intenzity mísení půdy se omezí ztráta vlhkosti – ale i nároky na tahový výkon traktoru.

Díky možností snadné výměny různých pracovních sekcí lze kompaktor přizpůsobit předseťové přípravě půdy pro danou plodinu nebo i podmínkám daného ročního období a typům půdy. Zrovna tak je možné zvolit si průměr crosskill válců – pro zpracování lehkých půd se doporučují válce větší.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down