Stroje se převlékly do žluté

Klasický sortiment, který tvoří především mechanizace na zpracování půdy, představila na letošní Agritechnice česká firma STROM Export, s. r. o. Mezi uznávanými světovými výrobci této techniky se rozhodně neztratila, byť je její historie poměrně krátká, byla založena v roce 1997. Expozice budila stálý zájem návštěvníků s nejedním příslibem navázání obchodní spolupráce a své nové uživatele našly i vystavené exponáty.

Stroje s větším pracovním záběrem vhodné především pro zařazení do půdoochranných technologií zpracování půdy reprezentoval víceúčelový kombinovaný kypřič Ecolands Finisher mega 8000 s diskovou sekcí vepředu. Má 300 milimetrové radličky a dvouřadý zavlačovač s finišválečky. Vhodným tažným prostředkem je traktor o výkonu 300 koní. Stroj nabízí optimální kombinaci pro předseťové zpracování pozemků.
Menší stroje zastupoval talířový podmítač Dowlands 4000 vhodný především pro zemědělce hospodařící na menších výměrách, kterých je v Německu a Rakousku, tedy v zemích ze kterých se rekrutovala většina návštěvníků výstavy, stále dost. I v tomto případě jde o stroj pro půdoochranný systém zpracování s originálním spojením talířového podmítače (se sekcemi uspořádanými do „x“) a utužovacího válce.
Počínaje hannoverským veletrhem přišla firma STROM Export s novým marketingovým tahem, kterým je změna barvy vyráběných strojů. Doposud byli čeští uživatelé zvyklí na zelenou, do některých zemí vyvážela firma mechanizaci v červené barvě. Teď bude barva pouze jediná a univerzální – žlutá. Ta přece jen není mezi výrobci zemědělské techniky tak frekventovaná a produkty STROM Exportu se tak stanou snadněji rozpoznatelnými. A navíc, ke žluté barvě neodmyslitelně patří být na špici pelotonu a stále udávat tempo.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *