Stroje také pro pěstování česneku

Široký sortiment zemědělské techniky, strojů pro přípravu půdy, stavební mechanizace a komunální techniky má v nabídce slatiňanská společnost N.O.P.O.Z.M. s. r. o. Část představila také na veletrhu Techagro.

Expozici dominoval tažený, hydraulicky skládaný smyk se záběrem 12 m, typ PB3-051.4. Stroj společnost nabízí v záběrech od 9,9 m (potřeba je energetický prostředek o výkonu 140 kW) až po 17 m (ten již potřebuje 180 kW). Prodejce uvádí, že s největším smykem je při pracovní rychlosti 8–10 km/h možné k setí připravit 12–15 ha/hod. Má dva hydraulické okruhy, které se snadno ovládají z kabiny stroje. Přepravní šířka zařízení je 2,95 m, délka je 6,3 m. Společnost nabízí ale také nesené smyky, a to v záběrech 4,5, 6,3 a 8,1 m, případně nesené branové bidelce k přípravě lehčích půd, a také kultivátor. Pro údržbu luk a pastvin nabízejí luční brány ve více záběrech.
Mezi další stroje pro zpracování půdy patří oborávač brambor, pracující do hloubky 0,1 m, vybavený trojici radlic, které přitlačuje vinutá pružina. N.O.P.O.Z.M. má v sortimentu také méně obvyklé stroje využitelné pro pěstování česneku. Sázeč je tvořen rámem a samostatnými sekcemi, které jsou zavěšeny na paralelogramu a pojíždějí po utužovacích válcích. Na rámu jsou namontovány sedačky pro obsluhu. Stroj může mít 2–6 sekcí, pracuje do hloubky 0,04–0,09 m při vzdálenosti v řádku 0,1–0,18 m. Potřeba je pro něj energetický prostředek o výkonu 30 kW. Druhým strojem pro tuto plodinu je vyorávač, potřebuje již silnější traktor s výkonem 40–60 kW. Hloubka vyorávacích radlic se seřizuje pomocí nastavení pojezdových kol, uvádí výrobce. Lze je také nastavit na požadovanou šířku. Obsluha je navádí pomocí hydraulického válce tak, aby nedošlo k poškození vyorávací plodiny. Oba stroje lze použít i pro další cibuloviny.
Do sortimentu, který má N.O.P.O.Z.M. v nabídce, patří také kompaktory Berakompakt či Maximkompakt, který pracuje se záběry 10, 12 a 16 m a umožňuje tak vysoký pracovní výkon. Pro lehké a středně těžké půdy je určen Deltakompakt. Společnost nabízí například i diskový podmítač Shortdisk nebo hloubkový kypřič Mole Field, který půdu zpracovává až do 0,6 m a má pracovní šířku 1,4–3 m. Prodávají také válce.
Společnost N.O.P.O.Z.M. má v sortimentu také stavební stroje sloužící hlavně pro stavbu a údržbu dopravní sítě a zakládání staveb, vyráběné pod obchodním názvem Herkules. Pro úklid sněhu vyrábí kompletní sortiment čelních a zadních nesených radlic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *