Stroje vhodné i k údržbě krajiny

Každý, kdo letos navštívil veletrh Techagro a zároveň zavítal do pavilonu B, si mohl prohlédnout 162m2 expozice severomoravské firmy Agrotrans Otice. Společnost založil před více než patnácti lety Ing. Vladimír Poštulka se záměrem prodávat a servisovat zemědělské stroje.

Vize se splnila a nyní nabízí Agrotrans Otice svým zákazníkům široký sortiment strojů zvučných jmen. Na výstavní ploše byli přítomni zástupci téměř všech prodávaných značek.
Příslušenství k traktorům Nejžádanější spojovacím systémem pro zemědělskou techniku je kulový systém K – 80. Firma Scharmuller nabízí K 80 jak do etážové konzoly, tak na spodní plato nebo do napevno zavařeno v konzole.
Další příslušenství k traktorům nabízí společnost Zuidberg, jejíž produkty Agrotrans Otice do České republiky dováží. Zuidberg je výrobcem přední hydrauliky a vývodového hřídele, a to na všechny značky traktorů. Přední zvedací zařízení má kapacitu 1,6 až sedm tun, hřídel dokáže přenést až 250 koní. Zuideberg je dokonce dodavatelem předního zvedacího zařízení a přední vývodového hřídele do traktorů značek Case a New Holland pro výrobní řady Puma a T 7000.
Stroje na údržbu krajiny
Vedle klasické zemědělské a lesnické výroby přibývají v přírodě další rekultivační a jiné prvky, včetně mimopracovního a sportovního vyžití. Agrotrans Otice nabízí v této souvislosti různé mulčovače značky Perfecta nizozemské firmy Van Wamel. Nabídka je opravdu široká – od klasických plošných mulčovačů přes příkopové až po sadařské a vinařské speciály.
Další stroje v expozici dorazily až z Dánska. Byla to pila a nůžky na vyřezávání křovisek v okrajových částech pozemků nebo třeba do komunálních služeb k ořezu dřevin v okolí cest. Řezací nástroje se agregují s jakýmkoli nosičem buď vzadu nebo vpředu, přičemž nosný stroj může být traktor, traktorbagr nebo teleskopický manipulátor.
Výhodou tak upravených pozemků je možnost obdělávání až do krajů a využití každého centimetru zemědělské půdy. V Dánsku kvůli cenám zemědělské půdy má tato snaha velké opodstatnění. Jak je tomu u nás, nad tím se musí každý farmář zamyslet sám.
Nůžky i pilu lze upevnit na jednoduchý rám, ale možné je použít i speciální rameno s dosahem šesti metrů do výšky a tří metrů do strany.Výhodou je, že jak nůžky, tak pila fungují na bázi pohonu hydromotorem, přičemž olej je použit přímo z hydrauliky nosiče. Vystavená pila prý dokáže odříznout větve do průměru 25 cm, nůžky jsou pak určené na menší větvičky, tedy do šířky 5 cm. Majitelem ořezávací pily je několik desítek předních zemědělských podnikatelů a také poskytovatelé služeb.

Secí stroje na travní porosty
Trvalé travní porosty, aby mohly být použity jako kvalitní pastva, se musí udržovat. Pro farmáře, kteří potřebují bohatou a kvalitní pastvu pro svá zvířata, a tedy potřebují přisít kvalitní traviny, nabízí Agrotrans Otice nizozemské secí stroje Vredo. Speciální mechanický secí stroj je určen převážně na přísev travin. Ke své práci potřebuje utuženou nerozvláčenou půdu a díky možnosti volby meziřádkové vzdálenosti 7,5 cm 5cm, ale i 3,5 cm zůstává za ním hustý a ucelený trávník. Kromě zemědělství je proto možné využít tento secí stroj na tvorbu trávníku na golfová hřiště nebo například na fotbalová hřiště. Meziřádková vzdálenost 3,5 cm je dosažena tím, že výsevní kotouče jsou postaveny nikoli vedle sebe, ale zpoloviny za sebe. Při setí se secím strojem Vredo je vzcházivost kolem 80 %

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *