Stroje vhodné i pro komunální sféru

Přes padesát let působí na českém trhu jihočeská společnost Agrozet České Budějovice. Svoji nabídku zemědělské mechanizace rozšířila před patnácti lety také o lesnickou techniku a sortiment doplnily před sedmi lety stroje vhodné pro komunální sféru.

Mezi zemědělci jsou nejžádanějšími produkty z nabídky Agrozetu traktory Zetor a John Deere, velice úspěšná je také zemědělská technika rakouské značky Pöttinger zahrnující prakticky kompletní portfolio potřebné zemědělské mechanizace kromě traktorů a sklízecích mlátiček. Zapomenout nelze ani na v technických službách též využitelné manipulátory a čelní nakladače JCB nebo čelní nakladače Quicke.
Uživatelům je k dispozici 13 středisek společnosti Agrozet ČB. Většina z nich působí na území jihočeského regionu, ale dvě najdeme také na Moravě a jedna z poboček se nachází v severních Čechách. O zákazníky se stará více než 40 specializovaných servisních techniků, kteří zajišťují záruční i pozáruční servis.
Celé spektrum strojů pro komunální sféru
„V komunálním programu se zaměřujeme především na střední a menší města a obce, jimž jsme schopni nabídnout potřebnou techniku či celé technologické linky. Sortiment zahrnuje stroje od těch malých ručně vedených až po traktory a speciály. Naší prioritou jsou jednoznačně cenově dostupné, ale přitom kvalitní a funkční stroje s možností zajištění jejich rychlého servisu našimi servisními techniky. V komunální sféře se zaměřujeme především na techniku určenou k údržbě veřejné zeleně, kde jsme importéry hned několika značek. Zde bych vyzdvihl především příkopová ramena a mulčovače značky Orsi Group Agromec, ale oblíbené jsou i svahové mulčovače, stroje pro sečení parků a nabídnout můžeme také techniku pro zimní i letní údržbu komunikací. To, že k dispozici jsou provozům technických služeb také traktory Zetor nebo John Deere případně menší Antonio Carraro, Unimax nebo Yukon, asi není třeba připomínat,“ představuje základní nabídku strojů vedoucí oddělení komunální techniky Jiří Borovka.
Kdo zvolí vhodnou linku, ušetří
„Zaměření na mechanizaci vhodnou pro údržbu veřejných zelených ploch je logické. Stačí se projet regionem a na první pohled je patrné, že města a obce se v posledních letech péči o zeleň věnují podstatně více, než jak tomu bývalo dříve.
Na úklid i úpravu zeleně začala města zkrátka více dbát a proto se, doufejme, nemusíme bát výraznějšího poklesu zájmu o námi nabízenou techniku do této oblasti. Obce hospodaří se svými rozpočty s určitým výhledem a jejich příjmy pocházejí ze stabilnějších zdrojů, proto by se ekonomická krize neměla, dle mého názoru, této oblasti dotknout tak drasticky, jako se to stalo v jiných odvětvích.
A negativním finančním dopadům se dá čelit i jinak. Nejdůležitější je vždy zvolit vhodnou kombinaci strojů zaručující odvedení výkonů na maximální hranici s úsporou provozních nákladů i pracovních sil.
Jako příklad mohu uvést komunální linku, kterou se vybavila obec Větřní. Figuruje v ní traktor John Deere o výkonu 110 koní s kompletní zimní výbavou, který doplňuje menší Antonio Carraro, jenž zajišťuje úklid a údržbu chodníků.
Asi největší paleta našich strojů pracuje na letišti v Českých Budějovicích a zkušenosti máme také s dodávkami kompletních technologických linek a řešením a realizací obecních kompostáren. Zde jsme schopni dodat techniku od žacích strojů, traktorů s čelním nakladačem až po překopávače, štěpkovače či váhu.
Rád bych alespoň v krátkosti upozornil na naši nabídku lesnické techniky. Agrozet vyvinul vlastní lesní nástavbu vhodnou pro celorámové traktory John Deere. Celorámová konstrukce je totiž pro práci v lese ideální, jelikož minimalizuje nebezpečí rázů a netrpí ani motor a převodovka. Snazší je i montáž vlastní nástavby, kterou tvoří rampovač Quicke, naviják Igland a zadní štít s kinematikou a hydraulikou. Podle zkušeností jde o provozně ekonomicky výhodnou kombinaci,“ říká Jiří Borovka
Svahové mulčovače byly vloni hitem
Jak uvedl Jiří Borovka, v loňském roce byl mezi uživateli největší zájem o svahové mulčovače a příkopová ramena s dosahem 4,5 až 5 metrů. Příkopová ramena Agromec s robustní konstrukcí patří mezi příkopovými sekačkami k univerzálům. Uplatní se při údržbě příkopů silnic, melioračních struh, břehů řek a vodních nádrží i údržbě zeleně kolem lesů a polí. Velice dobře zvládají jak zelené plochy, tak s vhodně zvolenými pracovními nástroji dřevní nálety do průměru 8 cm. Jejich agregace do tříbodového závěsu traktoru je velice jednoduchá a časově nenáročná. Uživatelům je k dispozici celá plejáda typů příkopových sekaček různého pracovního dosahu a komfortu ovládání, ať již s ramenem se zadní nebo mezinápravovou agregací.
V zadní agregaci na nosič mohou pracovat ramena s klasickým přímým vyložením, s předsunutým cepovým adaptérem, s paralelogramem nebo ramena kombinovaná. Tyto příkopové sekačky pracují s dosahem 5 až 10,5 metru.
Ideální kontrolu práce mulčovací hlavy umožňují obsluze příkopová ramena s mezinápravovou agregací. Tyto stroje jsou vybaveny speciálním zpevňujícím rámem zabezpečujícím pevnost celé konstrukce. Sekačky jsou vybaveny výkonným hydraulickým systémem, zadní světelnou rampou a chladičem hydraulického oleje. Tyto stroje jsou vhodné pro profesionální nasazení v provozech správy a údržby silnic, technických služeb nebo povodí řek. Ramena mají dosah 6 až 10,5 metru.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *