22.07.2022 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Strojům s jelenem ve znaku intenzivní nasazení vyhovuje

Ve Středočeském kraji, konkrétně v okolí obcí Třebovle a Kostelec nad  Černými lesy, hospodaří společnost EKOPROGRES Třebovle, s. r. o. Na 1850 hektarech orné půdy se věnuje pouze rostlinné výrobě. V osevních postupech se střídají ozimá pšenice, jarní sladovnický ječmen, ozimá řepka, mák, sója, kukuřice na zrno a další plodiny. Celá výměra orné půdy je obhospodařována bezorebnou technologií.

Ekoprogres Třebovle využívá širokozáběrové půdozpracující a secí stroje proto, aby bylo možné zvládnout polní práce včas a za nejvhodnějších podmínek. Pro takovou techniku jsou zapotřebí  tažné prostředky odpovídajícího výkonu.

Při výběru vhodného traktoru do role silného tahače pro energeticky náročné operace zpracování půdy si pracovníci podniku v roce 2009 zvolili pásový traktor John Deere 9630T. Jeho třináctilitrový šestiválcový motor John Deere měl výkon 500 k. Za každý rok během svého celkem desetiletého působení v podniku odpracoval silný pásový traktor John Deere v nejtěžších polních pracích 500 motohodin.

Na základě spokojenosti s ním byl v roce 2013 pořízen od společnosti STROM Praha další traktor John Deere - kolový model 8335R. A to pro těžkou dopravu (vybaven je plynulou převodovkou AutoPowr) a setí s pneumatickým secím strojem (disponuje navigačním systémem Autotrac). Oba traktory pracovaly spolehlivě, díky čemuž v roce 2018 padla volba na shodného výrobce i při výběru výkonné sklízecí mlátičky. Vzhledem k velké výměře zrnové kukuřice byl pořízen model John Deere S685i. Úkolem mlátičky je ale sklizeň v podstatě všech plodin – zrnové kukuřice s odlamovacím adaptérem a úzkořádkových plodin s adaptérem s výsuvným stolem John Deere.

V letošních žních je možné při sklizni ozimé pšenice nebo i řepky vidět sklízecí mlátičku S685i, jak ji obsluhuje traktor John Deere 8335R s překládacím návěsem Hawe ULW 3000.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down