28.07.2015 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Švédská kvalita pro česká pole

Pluhy Överum se třemi až deseti páry orebních těles dodává českým zemědělcům společnost PEKASS Praha. Charakteristickým znakem nesených, polonesených a nápravových modelů včetně pluhů on-land je kvalitní orba, spolehlivost, malý tahový odpor, nízká spotřeba paliva, minimální opotřebení, a tím i dlouhá životnost. Za těmito vlastnostmi se skrývá vyhlášená švédská ocel a úsilí konstruktérů firmy Överum, kteří udávali a stále udávají trendy ve vývoji těchto strojů. Vysoká technická vyspělost provází pluhy Överum už desítky let, což mohou potvrdit zemědělci na celém světě, české nevyjímaje.

Významným faktorem, který se podílí na kvalitě pluhů Överum, je kvalitní švédská ocel, na povrchu velice jemná a tvrdá s plynulým přechodem k hrubému houževnatému jádru. Je tak splněn požadavek, aby odhrnovací deska byla na povrchu extrémně pevná, a tím i odolná, ale uvnitř pružná. Prokázalo se, že životnost odhrnovacích desek Överum je o 65 % delší než životnost odhrnovaček u některých konkurenčních výrobců.

Příznivý tahový odpor zaručují především populární pološroubovité odhrnovačky XL, které jsou velice flexibilní, lze je využít pro různé šířky záběru, typy půd i hloubku zpracování. Tato dostatečně dlouhá orební tělesa zkonstruovaná počítačovou metodou velice dobře zaklápějí odříznutou skývu, a to i v těžkých, lepivých či jílovitých půdách. Spolehlivě pracují až do hloubky 28 cm při doporučené rychlosti 6 až 8 km/h, je možné je použít i k rychlé podmítce do hloubky 10 až 12 cm při vyšší rychlosti kolem 12 km/h. V obou případech odřízne orební těleso dostatečnou skývu a vytvoří prostornou brázdu pro široké pneumatiky traktorů.*

Více naleznete v Zemědělci č. 31.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down