27.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Švédská značka slaví kulatiny

Společnost Väderstad, jedna z předních světových firem v oblasti zpracování půdy, setí a přesného setí, oslaví 26. dubna 2022 své 60. narozeniny. Již 60 let je společnost Väderstad hnací silou v rozvoji zemědělství a pomáhá zemědělcům po celém světě zjednodušit jejich práci a zlepšit jejich výsledky.

Vše začalo v roce 1962, kdy zemědělce Runeho Starka a jeho ženu Siv z vesnice Väderstad ve Švédsku velice otravovalo neustálé opravovaní stroje pro přípravu půdy vyrobené ze dřeva, který měl značně omezenou životnost. Představovali si něco zcela jiného, nové řešení, které by bylo odolné a vyrobené z oceli.

Tato vize navždy změnila zemědělství. O 60 let později už Rune není mezi námi, ale jeho pokrokové myšlení a snaha o inovace rozhodně ano.

”Již 60 let je Väderstad stále významnějším výrobcem, který pomáhá “nakrmit” svět. Náš význam v průběhu času rostl s novými vynálezy, které jsme uvedli na trh a které zemědělcům pomáhají efektivněji vyrábět produkty, ale také s tím, jak se naše společnost rok od roku rozrůstala a oslovovala stále více zemědělců ve stále větším počtu zemí,” říká Crister Stark, manažer inovací a druhá generace rodiny majitelů společnosti Väderstad.

V průběhu let společnost Väderstad představila převratné inovace, jako je Rapid, klasický secí stroj pro zpracování půdy a setí při jediném přejezdu, a Carrier, který vytvořil zcela nový segment v oblasti zpracování půdy. V roce 2012 byl představen secí stroj Tempo, který svou bezkonkurenční rychlostí a výkonem posunul přesné setí na zcela novou úroveň, a nyní švédský výrobce představuje Proceed, technologický skok, který dokáže s milimetrovou přesností umístit osivo pšenice a řady dalších plodin.

“Jsme na globální cestě společně s našimi zákazníky, na cestě hledání nových způsobů práce na jejich polích a pěstování plodin, na cestě představování nových řešení, která dále zlepší jejich výsledky a učiní je ještě konkurenceschopnějšími. Jsme vděční, že si nás stále více zemědělců vybírá jako svého partnera pro zpracování půdy, setí a přesného setí. Každý den děláme vše pro to, abychom neustále plnili nebo překonávali jejich očekávání,” říká Henrik Gilstring, generální ředitel společnosti Väderstad Group a třetí generace rodiny majitelů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down