Švédské pluhy do českých podmínek

Od roku 1993 zastupuje na českém trhu švédské pluhy Överum společnost PEKASS. Jak jsme informovali v Zemědělci č. 30, nic se nemění ani poté, co švédský výrobní závod společně s firmou Kongskilde přešel pod nadnárodní koncern CNH. Společnost PEKASS bude i nadále dovážet do České republiky modré pluhy Överum proslulé kvalitní švédskou ocelí, vysokou technickou vyspělostí a širokou nabídkou modelů.

V portfoliu společnosti PEKASS se nacházejí jak modely pro malé farmáře, tak pluhy pro velké zemědělské podniky. Pro zemědělce jsou připravené jednostranné i otočné modely, se třemi až deseti páry radlic, nesené, polonesené, nápravové i pro orbu on-land.

K nejprodávanějším pluhům Överum v České republice patří typy Xcelsior CX, oproti předešlé řadě mají masivnější závěsnou hlavu i rám a jsou vhodné za traktory od 90 do 150 koní. Jde o tří- nebo čtyřradličné modely jištěné plynohydraulicky nebo tří- až pětiradličné pluhy jištěné lehce vyměnitelným střižným šroubem. Vyrábějí se v mnoha modifikacích s výškou rámu 75 nebo 80 cm a vzdáleností orebních těles 90 nebo 100 centimetrů. Jde o konstrukčně jednoduché, snadno seřiditelné pluhy se stupňovitým nastavením záběru orebních těles v rozmezí 35, 40 a 45 cm nebo 40, 45 a 50 cm podle vzdálenosti orebních těles. Pluhy řady Xcelsior CX jsou vybavené rychlozávěsem pro snadné a bezpečné připojení k traktoru. Řadu modelů lze rozšířit dokoupením jednoho páru orebních těles. K dispozici je široká nabídka příslušenství, nejčastěji se dodávají se zaklápěči rostlinných zbytků, s jedním párem kotoučových krojidel a s opěrným kolem. Je to univerzální, velmi oblíbený pluh, využívají ho jak malí farmáři, tak velké podniky k doorávkám malých či nepravidelných pozemků.

Základní přehled pluhů Överum, které českým zemědělcům pomáhají obstát v evropské konkurenci, naleznete v Zemědělci č. 32.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *