Svět se změnil, ale červená stále přitahuje

Středověký hrad Kámen je oblíbenou destinací pro turisty, kterých ve svých nádvořích přivítal již mnoho. V prvním červnovém týdnu ale proběhla pod touto již z daleka viditelnou památkou show, která byla spojením historie se současností. Na letišti u stejnojmenné obce se shromáždily stroje Case IH, aby ožily v poutavém programu, který pro své příznivce připravila společnost AgriCS. Den Case IH přilákal stovky návštěvníků, a ačkoli se jednalo již o patnáctý ročník této akce, tak její průběh byl velice zajímavý.

Vedle prohlídky vystavených strojů mohli návštěvníci sledovat dění i díky live videoprojekci a o notnou dávku adrenalinu se postarala akrobatická vystoupení či soutěžení úplně nově postaveného traktor-pullingového speciálu a traktorů na 100 m dlouhé dráze.

Na začátku akce byla představena technika, kterou firma AgriCS na našem trhu nabízí. Zahájení patřilo traktorům Case IH, konkrétně modelové řadě Quadtrac. Tento tahač s originálním konceptem čtyř nezávislých pásových jednotek a tříbodového oscilačního rámu vyrobil Case IH poprvé v roce 1996.

Neméně slavné jsou traktory Magnum, které představil stroj Magnum Rowtrac 340. Zástupci firmy AgriCS tak chtěli upozornit na přednosti řešení s polopásovým podvozkem, a tedy nízký tlak na půdu a vysoký tahový výkon téměř bez prokluzu. Tyto traktory tak dobře reprezentují tzv. agronomic design, tedy koncept se šetrným působením techniky Case IH na půdu.

Vhodným spojovníkem mezi těžkými traktory a střední výkonovou třídou jsou dva modely řady Optum CVX. Tato novinka je opravdu dobře vybavena. Kromě toho byly k vidění také nové traktory řady Luxxum a Maxxum či Farmall A.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 7/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *